Tydzień ruchu – nie tylko we wrześniu

Ogólnopolska kampania MOVE Week za nami. Co roku przypada ona na ostatni tydzień września. Chcemy jednak pokazać Wam, że Tydzień Ruchu może zostać zorganizowany w Waszych szkołach w każdym miesiącu. Zobaczcie propozycje uczestników programu WF z Klasą!

Nasza Lokalna Liderka, Izabela Iwanejko z Zespołu Szkół Miejskich nr 5 w Kędzierzynie Koźlu podczas Tygodnia Ruchu aktywizowała społeczność lokalną:

24 września bieżącego roku organizowaliśmy akcję społeczną „Bilet za ruch”. Do działań włączył się Miejski Zakład Komunikacji. W zamian za aktywność fizyczną mieszkańcy naszego miasta otrzymywali bilety autobusowe oraz drobne upominki. Zaskoczeni nowym, kreatywnym zadaniem kędzierzynianie chętnie wzięli udział w naszej akcji, deklarując swoją aktywność fizyczną na co dzień. Było dużo uśmiechów, radości, a wszystko to w imię zdrowego sposobu życia.

Nasza akcja została bardzo pozytywnie odebrana przez mieszkańców i mamy nadzieję, że na stałe wpisze się w miejski kalendarz imprez sportowych. Uczestnicy dzisiejszych działań mieli do wykonania różne czynności ruchowe, które losowali z przygotowanego przez uczniów ZSM Nr 5 koła aktywności. Przykładowo kędzierzynianie mieli wykonać: 30 pajacyków, 5 okrążeń truchtem wokół przystanku, 20 przysiadów oraz deklarowali wykonywanie ćwiczeń w życiu codziennym.

Opisana akcja była jedną z wielu podzadań Tygodnia Ruchu „Move week 2015”. Dziś deklarujemy, że będziemy włączać się w takie działania, ponieważ dzięki nim promujemy zdrowy styl życia.

A oto krótka relacja filmowa z ich działań:

YouTube Preview Image

Więcej przeczytacie na ich blogu „Zdrowo i sportowo”

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 45 z Bytomia, pod opieką Klaudii Świtały, Tydzień Ruchu rozpoczęli tanecznym krokiem:

W poniedziałek rozpoczęliśmy tanecznie naszą przygodę z MOVE WEEK 2015. Prawie 500 osób wzięło udział w naszej tanecznej zabawie na boisku szkolnym. Naszą wspólną zumbę poprowadzili uczniowie klasy 6a, którzy już w zeszłym tygodniu ćwiczyli układ do „Chocolate choco choco”. Najpierw była taneczna rozgrzewka, a później układ, który wszystkim się bardzo podoba i jest chętnie tańczony przez dużych i małych. Uczniowie podjęli wyzwanie i w dużej ilości zgromadzili się na boisku szkolnym. Nie zawiedli również nauczyciele, którzy aktywnie włączyli się w nasze ruchowe działania. A wszystko w ramach europejskiej akcji promocji aktywności fizycznej.

Więcej na ich blogu „Na sportowo czyli zdrowo i kolorowo”

 

Marlena Waga, nasza kolejna Lokalna Liderka z Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy zorganizowała Rodzinny Rajd Rowerowy dla mieszkańców swojej miejscowości oraz zajęcia dla uczniów i ich rodzin z różnorodnych aktywności. Zajęcia sprofilowane były jednego dnia pod dziewczynki i kobiety, a drugiego pod chłopców i mężczyzn.

Gimnazjum nr 2 w OleśnicyPONIEDZIAŁEK 05.10.2015 r. w godz. 15.05-18.05 DZIEŃ DZIEWCZĄT i KOBIET

(Badminton, Frisbee, Ringo, Nordic Walking, piłka siatkowa i koszykowa, rolki, kabel, skakanka, guma, badminton, rzuty do celu, gra w klasy, w kapsle) boiska Gimnazjum nr 2 i park na ul. Wałowej

WTOREK 06.10.2015 r. w godz. 14.15-17.15 DZIEŃ CHŁOPCÓW I MĘŻCZYZN

(Halowy Turniej Piłki Nożnej kl. II i III) sala gimnastyczna I LO przy G2, obowiązują stroje sportowe i buty zmienne

Co z tego wynikło? Jakie były wrażenia? Dowiecie się z ich relacji na blogu „WF w Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy”

 

2 Komentarzy

 • 13 października 2015 - 22:33 | Permalink

  Pozdrawiamy z Bytomia :) Ale gwoli ścisłości to jesteśmy ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu, a nie z „czwórki” :) Prosimy o poprawienie literówki :) http://blogiceo.nq.pl/bytomsp45szombierki/

  • wfzklasa
   14 października 2015 - 12:02 | Permalink

   Oczywiście! „Zjadło” jakże ważną cyferkę. Już poprawione. Dziękujemy, że czuwacie i serdecznie gratulujemy tak wspaniałych działań.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php