Sportowy Kalendarz Adwentowy

Nauczyciele w Szkole Podstawowej nr 45 w Bytomiu wciąż nas zaskakują. Już za tydzień Zespół WF z Klasą zobaczy na własne oczy jak Śląsk promuje dobre praktyki na Zimowej Olimpiadzie Pomysłów z Klasą! Tymczasem już dziś polecamy Wam pomysł na Sportowy Kalendarz Adwentowy, który powstał z inicjatywy Pani Klaudii Świtały.

Zrzut ekranu 2015-12-09 o 14.09.15

W tym roku dla naszych uczniów nauczyciele WF przygotowali SPORTOWY KALENDARZ ADWENTOWY służący do odliczania dni do Bożego Narodzenia. Nasz kalendarz nie zawiera słodyczy, ale hasła, które określają temat, przybór lub pomysł na zajęcia wychowania fizycznego na dany dzień. Wszystkie – zaplanowane na grudzień założenia – musieliśmy ująć w krótkie hasła pasujące do poziomu klas IV-VI. Ale udało się :)

Z samodzielnie wykonanych pomponów cheerleaderskich udrapowałam choinkę na tablicy ogłoszeń. Kolorowy sznurek żeglarski stał się łańcuchem, na którym za pomocą klamerek przypięłam przygotowane kolorowe numerki. Na odwrocie numerków przyklejone zostały nasze sportowe hasła np: 10 – Światowy Dzień Futbolu – w tym dniu będziemy realizować tematy związane z piłką nożną :)

Jeśli jesteście ciekawi jak im idzie realizacja poszczególnych haseł, koniecznie odwiedźcie ich bloga: Na sportowo czyli zdrowo i kolorowo.

Jeden komentarz

 • joli77interia.pl
  12 grudnia 2015 - 18:05 | Permalink

  Gratuluję pomysłu.bardzo mi się spodobał – prawdopodobnie w przyszłym roku go wykorzystam.Pozdrawiam Jola

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php