Moderatorka poleca kampanii ciąg dalszy!

„Co dzień jedz zdrowo i kolorowo” – pod takim hasłem odbywa się I Kampania Społeczna w szkołach, które zdecydowały się w III edycji programu na realizację ścieżki zdrowotnej. Nam, moderatorom programu, zwyczajnie brakuje słów na określenie pomysłowości uczniów i nauczycieli. Zobaczcie sami i piszcie w komentarzach, które elementy kampanii podobają Wam się najbardziej.

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Zatorze przeprowadził szereg działań mających na celu:

 • zs_zatorpoznanie roli i znaczenia  owoców w żywieniu  młodzieży oraz roli witamin w organizmie;
 • zdobycie informacji na temat podziału owoców na trzy grupy pod względem witamin;
 • właściwe postępowanie przy przygotowywaniu estetycznych potraw z owoców zapobiegające stratom witamin

Były prezentacje, pogadanki, filmiki edukacyjne, owocowy tor przeszkód, a nawet konkurs „Owocowy masterchef, czyli… jak przyrządzić, by skusiło?”

Więcej na blogu: http://blogiceo.nq.pl/sportowerewolucje/ w zakładce „owocowy tydzień”

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Fałkowie do swojej kampanii wciągnęli również rodziców. To z ich pomocą udało się przyrządzić zdrowe i kolorowe przekąski na każdy dzień tygodnia. Dzień 3 ogłosili Dniem Jabłka:

W trzecim dniu trwającej kampanii po raz pierwszy w nowej szkole zaprezentowali się uczniowie klas pierwszych – Ia i Ib. Przed występem już otrzymali oklaski od starszych kolegów i koleżanek i stress został lekko zredukowany. Dziś motywem przewodnim było jabłko! I znowu występ był świetny, doskonała charakteryzacja, świetne stroje, kotyliony i transparent. Dowiedzieliśmy się w wersji humorystycznej o historii jabłka a także o jego zdrowotnych właściwościach. Wszyscy zgromadzenie na koniec występu mogli delektować się smakiem jabłuszka, oraz …. smakiem przepysznej szarlotki upieczonej przez mamę Weroniki – współpraca z rodzicami układa się doskonale za co serdecznie dziękujemy! Jutro kolejne wrażenia i kolejna relacja!

Więcej na blogu: http://blogiceo.nq.pl/gimnazjumfalkow/

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Świerklanach przyjrzeli się zaś właściwościom zdrowotnym warzyw. Najbardziej zainteresował Nas Dzień Ziemniaka:

Tradycyjnie, przez radiowęzeł odczytane zostały wiadomości oraz ciekawostki na temat ziemniaków. Dowiedzieliśmy się m.in. o tym, że ziemniaki mają więcej sp1witaminy C niż jabłka i dynie. Obfitują w potas i magnez. Dowiedzieliśmy się także, iż ziemniak służy do produkcji krochmalu, kosmetyków i lekarstw. Podobno najcięższy ziemniak świata został wykopany w stanie Kolorado, USA. Jego ciężar wynosił 49 kg, długość 70 cm, a średnica 37 cm. Jak się okazuje, ziemniak jest bardzo wartościowym warzywem. Jednakże, aby zachować jego wartość odżywczą musimy go odpowiednio przygotować. Dlatego też na naszych szkolnych korytarzach podobnie, jak w przypadku dnia wczorajszego zawisły przepisy na ciekawe i mało kaloryczne dania z ziemniaków.

Więcej na blogu: http://blogiceo.nq.pl/holesz/

Zuzanna Machalska, WF z Klasą

Jeden komentarz

 • SP nr 1 Świerklany
  17 grudnia 2015 - 21:00 | Permalink

  Cieszymy się, że nasze pomysły przypadły Państwu do gustu. Zapraszamy do śledzenia naszego bloga!
  SP1 Świerklany

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php