Zimowa Olimpiada Pomysłów oczami uczestników

17-sty grudnia 2015 roku na długo zostanie w naszej pamięci. Był to dzień, kiedy odbyła się pierwsza Zimowa Olimpiada Pomysłów z Klasą! Tym razem nie w Warszawie, a w Bytomiu spotkało się 150 uczestników z 30 szkół z południowej Polski.

Mnóstwo pomysłów, wiele inspiracji, niekończąca się energia i ogromne uśmiechy – to nasze wrażenia.

Na blogach szkół już można znaleźć krótkie relacje z wczorajszego wydarzenia.

Przeczytajcie, co o Olimpiadzie mówią sami uczestnicy.

Izabela Pakuła ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Bytomiu, która była inicjatorką i gospodarzem całego wydarzenia, napisała na swoim blogu:

30 szkół z kilku województw, ponad 150 uczestników, wspaniała zabawa, uśmiechy na twarzach biorących udział w aktywnościach i mnóstwo pomysłów na atrakcyjne lekcji WF’u. Tak w skrócie można opisać to, co działo się dzisiaj na Hali Na Skarpie w Bytomiu podczas Zimowej Olimpiady Pomysłów z Klasą.

Na ten dzień wszyscy czekali. Dla nas było to nie tylko wydarzenie w którym wzięła udział szkolna reprezentacja, ale przede wszystkim wyzwanie organizacyjne. Wspólnie z Urzędem Miasta w Bytomiu, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej byliśmy odpowiedzialni za to „sportowe zamieszanie”.

Cieszy nas bardzo, że o naszej olimpiadzie głośno było w lokalnych mediach.

Jeśli chcecie zobaczyć jak było w praktyce, zachęcamy do obejrzenia materiału z TVP Katowice (link do strony dostępny na blogu: Aktywi SP23 w Bytomiu)

Z pewnością obszerniejsza relacja pojawi się niebawem na ich blogu – my czekamy z niecierpliwością!

 

Pani Celina Gerlach – Siwiec, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Bytomiu wspomina:

reprezentacja naszej szkoły brała aktywny udział w Ogólnopolskiej Zimowej Olimpiadzie Pomysłów z Klasą , która okazała się wielkim sukcesem sportowym. Mnóstwo kreatywnych nauczycieli z pomysłami na innowacyjne lekcje i nie tylko, sprawiło, że pięć sportowych godzin minęło zbyt szybko. Podczas trzech sportowych tur prezentowało nowe pomysły na lekcje wychowania fizycznego trzydzieści czteroosobowych zespołów ze szkół, na różnym etapie edukacyjnym. Podczas imprezy nasza szkoła prezentowała inny sposób gry w ringo, wymyśloną i zaprezentowaną grę na forum nazwaliśmy „Ringo w Parach”. Zostaliśmy mile zaskoczeni przez inne szkoły, zainteresowaniem jakie wzbudziła nasza gra.

Przez cały czas uczniowie uczestniczyli w najróżniejszych aktywnościach sportowych, które dostarczały im wiele radości i umożliwiły pozyskanie nowej wiedzy i spojrzenia na ruch i aktywność ruchową. Taka sportowa impreza to na pewno doskonały przykład na realizację hasła WF z Klasą – „Przewrót na WFie”.

sp9bytomsp9wbytomiu

Więcej zdjęć znajdziecie na blogu: Sportowo w dziewiątce

Tymczasem Pani Klaudia Świtała ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu opisała już na swoim blogu gry i zabawy, które wraz ze swoimi uczniami zaprezentowali podczas Olimpiady. Ich stanowisko cieszyło się dużą popularnością, więc koniecznie do nich zajrzyjcie!

Przybyliśmy do hali „Na Skarpie” by podpatrzyć pomysły na WF z innych szkół, poznać nowe formy aktywności, nowe gry i zabawy, spotkać kolegów i koleżanki z innych szkół i wspólnie bawić się na zajęciach wychowania fizycznego. Bawiliśmy się wspaniale :) Dziękujemy organizatorom za super imprezę. :)

Co przygotowaliśmy? Nie ma śniegu, a wszyscy o nim już marzą. Na naszej choince wisiały 24 zimowe zabawy do przeprowadzenia na sali gimnastycznej. Dlaczego 24? Tyle jest dni w grudniu do wigili. A to był nasz ZIMOWY KALENDARZ SPORTOWY zamiast Kalendarza Adwentowego :) Ale to były tylko nasze propozycje na Zimową Olimpiadę Pomysłów z Klasą. :) Nie zdążyliśmy zaprezentować ich wszystkich. Co się udało – zobaczcie sami:

YouTube Preview Image

Więcej na blogu szkoły: Na sportowo czyli zdrowo i kolorowo, WF w Szkole Podstawowej nr 45 w Bytomiu

Na koniec kilka słów od Izabeli Iwanejko – naszej lokalnej liderki z Kędzierzyna – Koźla, która także przyjechała do Bytomia ze swoim sportowym zespołem uczniowskim z Zespołu Szkół Miejskich nr 5.

Byliśmy jedną z 30 szkół, która podczas Olimpiady zaprezentowała ciekawy sposób na fajną lekcję wf. Podczas prezentacji pokazaliśmy i zachęcaliśmy innych do zajęć i gier z ringo. Olimpiada Pomysłów z Klasą to święto wspólnej aktywności fizycznej, radości i wzajemnej inspiracji. Spotkanie było nas wielką inspiracją, wiele z pomysłów wykorzystamy podczas naszych lekcji WF :-)

DZIĘKUJEMY :-)

zsm5kedzierzynkozlekedzierzyn-kozle, zsm5

Cała relacja dostępna jest na blogu: Zdrowo i sportowo, Zespół Szkół Miejskich nr 5 w Kędzierzynie Koźlu na sportowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php