Wspieramy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

Zgodnie z harmonogramem programu WF z Klasą, za 3 dni mija termin na opublikowanie opisów realizacji zadań semestralnych. Już nie możemy doczekać się Waszych pomysłów, refleksji i wrażeń po przeprowadzonych działaniach. Cześć uczestników już zdążyła podzielić się swoimi dobrymi praktykami na blogu szkoły.

W Szkole Podstawowej nr 12 w Lesznie WF-iści postanowili w pierwszym semestrze wspierać nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Zdecydowaliśmy się na to zadanie, gdyż uznaliśmy, że współpraca nauczycieli klas I-III z nauczycielem wychowania fizycznego przyniesie wymierne korzyści w nauczaniu w klasach I-III.

Przed przystąpieniem do zadania przeprowadziliśmy dyskusję na temat jakie oczekiwania mają nauczycielki klas I-III w stosunku do nauczyciela w-f i jaki zakres ma obejmować nasza współpraca.

Po burzliwej dyskusji ustaliliśmy, że nauczyciele wychowania fizycznego poprowadzą lekcje pokazowe dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej na uczniach z klas sportowych.

Po ustaleniu szczegółowego harmonogramu działania przystąpiliśmy do realizacji zajęć. W ciągu 7 tygodni przeprowadziliśmy 7 zająć ruchowych w ramach projektu ,,WF z klasą”. Zajęcia odbywały się w ustalone poniedziałki i środy a nauczyciele wychowania fizycznego zrealizowali lekcje z następujących tematów:

Każda przeprowadzona lekcja została zarejestrowana na kamerze, a każdy nauczyciel przygotował pisemną wersję swoich zajęć, która potem została przesłana droga mailową do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Dla przykładu pokazujemy jeden z opublikowanych filmików:

YouTube Preview Image

Nauczyciele uczestniczący byli pod wrażeniem przeprowadzonych lekcji oraz zaangażowaniu dzieci. Bardzo chętnie korzystali z tych praktyk i wykazywali się stu procentową frekwencja. Po przeprowadzonych zajęciach prowadzący odpowiadali na zadawane pytania i udzielali cennych wskazówek. Pytania dotyczyły bezpieczeństwa i techniki wykonywania ćwiczeń. Cenną rzeczą okazało się sfilmowanie lekcji, zawsze mogli podejrzeć i przypomnieć sobie ćwiczenia.

Zajęcia pokazowe – to jeden z przykładów jak wygląda współpraca nauczycieli w szkole.

Kolejnym etapem było przeprowadzenie obserwowanych lekcji na uczniach klas I-III przez wychowawców klas. Podczas wielu takich lekcji, nauczyciele wychowania fizycznego mieli możliwość uczestniczyć, gdyż szkoła nasza uczestniczy w programie”Mały Mistrz”, w którym nauczyciel wf raz w tygodniu prowadzą lekcję wraz z wychowawcą.

Efekty tych lekcji były zaskakujące. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w lekcji, które sprawiały im wiele radości i dobrej zabawy. Bardzo lubią brać udział w licznych grach i zabawach, ćwiczyć z przyborami lub do muzyki.

Uczniowie zauważyli, że lekcje mogą być różne, ciekawe z wykorzystaniem wielu przyborów i przyrządów.

Przyczyniły się do wzrostu efektów uczenia się i osiągania sukcesów edukacyjnych uczniów.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem ogromu pracy wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego z tej szkoły oraz pomysłów i zaangażowania w realizację tego zadania. SERDECZNIE WAM GRATULUJEMY!

Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądały pozostałe lekcje zaproponowane przez Szkołę Podstawową nr 12 w Lesznie odwiedźcie ich bloga: Dwunastka na medal 2 Znajdziecie tam bardzo bogatą bazę dobrych praktyk, które warto naśladować :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php