Zimowy Nordic Walking – sposób na hartowanie organizmu

Kolejny pomysł na WF poza szkołą! Bo kto powiedział, że nordic walking to aktywność tylko na letnie dni? :)

W Gimnazjum Publicznym nr 3 w Leopoldowie uczniowie mogli przekonać się jak wiele zalet ma szybki marsz z kijkami przez zaśnieżone drogi – pobudzenie mięśni, wzrost tętna i dobre samopoczucie to tylko kilka z nich.

W pierwszej relacji z realizacji tego zadania semestralnego możemy przeczytać:

Było to nasze pierwsze spotkanie z tą nową dyscyplina rekreacyjną, ale na pewno nie ostatnie. Umówiliśmy się bowiem na kolejną lekcje za tydzień. Dzisiejsze zajęcia wypełniliśmy głównie ćwiczeniami, nauką dobierania odpowiednich kijków, nauką techniki poruszania się. Instruktor zapowiedział, że na przyszłe zajęcia trzeba naszykować się na solidny wycisk, wybierzemy się bowiem na 5 kilometrowy marsz po leśnych ścieżkach naszej okolicy.

Jak powiedzieli tak zrobili, bo już kilka dni później na blogu szkoły  pt. Szalony Leopoldów widnieje:

wesoły leopoldówTym razem jednak ćwiczyliśmy technikę poruszania się z kijami poza terenem naszej szkoły, w pobliskim lesie. Oczywiście, tak jak przed każdym wysiłkiem fizycznym, jeszcze pod szkołą zrobiliśmy krótką rozgrzewkę. Druga część lekcji- ta właściwa- odbyła się na ośnieżonych ścieżkach w lesie. Nie było zbyt lekko gdyż marsz był szybki i energiczny, a ponadto droga, którą pokonywaliśmy była „bogata” w liczne, na szczęście niewielkie zaspy… (…) zmęczone ale zadowolone wróciliśmy do szkoły, gdzie odbyły się ćwiczenia rozciągające.

Dla zainteresowanych tego typu zajęciami załączamy scenariusz lekcji przygotowany przez Panią Beatę Babik, do pobrania poniżej:

Scenariusz-lekcji-wychowania-fizycznego-w-klasie-III-gimnazjum-nordic-walking

A może warto zachęcić rodziców do takich spacerów ze swoimi dziećmi? Przedstawcie im kilka przykładowych ćwiczeń (rozgrzewkowych i rozciągających po marszu) na następnej wywiadówce i dajcie znać czy ktoś skusił się na aktywne spędzanie ferii w gronie rodziny i znajomych.

Jeden komentarz

 • 4 marca 2016 - 23:00 | Permalink

  Super pomysł na zajęcia
  Ania Dawidowska ostatnio opublikował…Planowanie Lokalnej Akcji SportowejMy Profile

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php