O tym, że blog ma duszę…

Kolejny raz dzielimy się z Wami wpisem z cyklu – moderatorka poleca, w którym to zachęcamy do pokazania swojego „ja” w blogowej sferze.

O co chodzi? Zachęcamy do zapoznania się ze styczniowymi przemyśleniami Martyny:

O tym, że blog ma duszę…

…widać na pierwszy rzut oka. I nie chodzi mi tutaj o ilość wpisów, czy zdjęć, które są na nim zamieszczone – te są oczywiście ważne, ale nie tak ważne jak element, o którym myślę, a mianowicie o Was. Nauczycielach, którzy stoją za każdym dobrym pomysłem na lekcję, pasjonującą relacją z zawodów i pieczołowicie przepisanym uczniowskim wierszykiem. Kreatywni, aktywni, a mimo to czasem niewidoczni Wy.

Z blogami pracuję niestrudzenie od pilotażowej edycji WF-u i z Klasą i odnoszę wrażenie, że wielu uczestników woli, aby ich czyny mówiły same za siebie i nie czuje potrzeby dodawania do wpisów chociażby swojego imienia – a szkoda, bo zupełnie inaczej czyta się blog, który prowadzi Pani Anna, Maria, Pan Tomek czy Piotrek niż te, które prowadzi bliżej nieokreślony „Ktoś”.

Dlatego gorąco polecam Wam kilka dobrych przykładów na zakładkę „O mnie”.

Możecie napisać o tym co jest dla Was najważniejsze w codziennej pracy z dziećmi. Między innymi o tym pisze Pani Anna Zuchowska na blogu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Sobótce.

„Zdrowy styl życia, szukanie ulubionych form ruchu dla siebie, pokonywanie swoich ograniczeń, współdziałanie w zespole, są bardzo ważne w mojej codziennej pracy z dziećmi. Marzę o tym, że kiedyś przestanę stawiać stopnie z wf. Moi uczniowie znają swoje mocne i słabe strony. Nie każdy jest bardzo sprawny, ale każdy może odnosić sukcesy na miarę swoich możliwości.”

Możecie opisać swoje ulubione dyscypliny sportowe i prywatne pasje. Iza Iwanejko, Lokalna Liderka WF-u z Klasą z Zespołu Szkół Miejskich nr 5 w Kędzierzynie – Koźlu, pisze na swoim blogu:

„Jestem instruktorem nordic walking, fitness, siatkówki i badmintona. To właśnie te dyscypliny są najbliższe mojemu sercu. Moją pasją są wędrówki górskie i dzielę się nią z moim synkiem i uczniami.” 

Zakładka „O mnie” jest też doskonałym miejscem do tego, aby podzielić się swoją filozofią życiową albo własnymi sukcesami sportowymi. Zajrzyjcie na bloga Szkoły Podstawowej nr 86 w Gdańsku i zobaczcie profil lokalnej liderki Kasi Gilla – czym się pasjonuje w sporcie i czym jest dla niej aktywność.

„Aktywność to zdrowie, zabawa, kształtowanie charakteru i pokonywanie własnych słabości. To przygotowanie do stawiania czoła wyzwaniom w życiu i osiąganie tego co wydaje się nieosiągalne To satysfakcja i smak zwycięstwa każdego dnia. Bądź zwycięzcą ! Podejmując jakikolwiek wysiłek ZAWSZE JESTEŚ WYGRANY. TRZYMAM ZA CIEBIE KCIUKI!!!”

Na koniec polecamy Wam zakładkę „O nas” tu, na blogu głównym programu. Będziecie mogli sprawdzić, który członek naszego zespołu marzy o zwiedzeniu Nowej Zelandii, jaki kolor ma rower Oli Saczuk i kto planuje start w półmaratonie podbiegunowym!

Zachęcam Was do tego, aby pokazać się na blogu! Dzięki temu blog nabierze nieco bardziej osobistego charakteru i właśnie – duszy!

 

Martyna Stawarz

 

zdj. Szkoła Podstawowa nr 5 w Zawierciu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php