Dobre praktyki z Olimpiady Pomysłów

Poprosiliśmy nauczycieli obecnych na Zimowej Olimpiadzie Pomysłów o podzielenie się opisem prezentowanych aktywności. W ten sposób możecie skorzystać z ich fantastycznych pomysłów.

 

Kilka tygodni temu mieliśmy przyjemność zainaugurować pierwszą w historii programu WF z Klasą – Zimową Olimpiadę Pomysłów. To co zastaliśmy na miejscu przeszło nasze oczekiwania. Podczas imprezy, aż 30 zespołów szkolnych (głównie z południowej Polski) zaprezentowało swoje pomysły na WF dla każdego. Przechodząc od stanowiska do stanowiska można było wziąć udział w kolejnej innowacyjnej, atrakcyjnej i ciekawej grze lub zabawie.

Poprosiliśmy nauczycieli obecnych na Zimowej Olimpiadzie Pomysłów o podzielenie się opisem aktywności prezentowanych w Bytomiu. W ten sposób i Wy możecie skorzystać z ich fantastycznych pomysłów.

„Linorozgrzewka” czyli rozgrzewka przy użyciu skakanki. Szkoła Podstawowa nr 34 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach​.

Chcieliśmy pokazać, że skakanka może służyć nie tylko do skakania . Zwyczajne, wykonywane prawie na każdej lekcji ćwiczenia można wykonać w nowej kombinacji. Ćwiczenia wykonywane w ten sposób uczą współpracy w grupie, dokładności, precyzji, współodpowiedzialności i kreatywności. Są przy tym okazją do świetnej zabawy i oczywiście rozwijają sprawność fizyczną. Nie ma tutaj problemu , że ktoś się „obija” i nie wykonuje odpowiedniej ilości powtórzeń czy robi coś niedokładnie.

Pełny opis tej propozycji na zajęcia znajdziecie na blogu szkoły: http://blogiceo.nq.pl/zdrowonasportowo/2016/01/14/skakankowa-rozgrzewka-dobra-praktyka/

 

„Szczypiornista – akcja” – gry i zabawy. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Adama Mickiewicza w Zawierciu.

Naszym celem jest zarazić wszystkich swoją pasją do piłki ręcznej. Jesteśmy aktywni i kreatywni. Chcemy pokazać dzieciom, że można czerpać radość z aktywnego trybu życia. Chcemy pokazać innym uczestnikom jak można świetnie spędzać czas wykorzystując innowacyjne gry i zabawy włączając w nie ćwiczenia z piłką ręczną!

Propozycje gier i zabaw z piłką ręczną znajdziecie tu: http://blogiceo.nq.pl/activekids/2016/01/24/dobre-praktyki-szczypiornista-akcja-opis-gier/

 

„Kapsiole” – gra dla wszystkich!  Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Rudzie Śląskiej.


Propozycja z tej szkoły nie wymaga specjalnych przygotowań – jedyne co potrzebne to tor (zrobiony np. z kawałka tapety) i kapsle.

Zasad szukajcie na ich blogu: http://blogiceo.nq.pl/aktywnieznaczyzdrowo/2016/01/18/kapsiole-usportowione-dobre-praktyki/

 

Ćwiczenia z wykorzystaniem drabinek koordynacyjnych. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Siemianowicach Śląskich.

W zeszłym roku prezentowali „Pochodnię”, a w tym roku ćwiczenia przeprowadzone z użyciem drabinek koordynacyjnych, które możecie obejrzeć na filmiku podsumowującym ich udział w Olimpiadzie.

Całość relacji dostępna jest tu: http://blogiceo.nq.pl/aktywnatrojkawruchu/2015/12/30/zimowa-olimpiada-pomyslow-z-klasa-film/

 

Gra w ringo. Zespół Szkół Miejskich nr 5 w Kędzierzynie – Koźlu.

Podczas Zimowej Olimpiady Pomysłów WF z Klasą wspólnie z uczniami prezentowałam grę w ringo. Gra jest w 100% polska – wymyślił ją Włodzimierz Stanisław Strzyżewski.

Skrócone przepisy, ćwiczenia, elementy gry znajdziecie opisane na ich blogu: http://blogiceo.nq.pl/zdrowoisportowozsm51516/2016/01/04/ringo-na-zimowej-olimpiadzie-pomyslow-wf-z-klasa-dobra-praktyka/

 

„Zimowy Kalendarz Sportowy”. Szkoła Podstawowa nr 45 w Bytomiu.

Co przygotowaliśmy? Nie ma śniegu, a wszyscy o nim już marzą. Na naszej choince wisiały 24 zimowe zabawy do przeprowadzenia na sali gimnastycznej. Dlaczego 24? Tyle jest dni w grudniu do wigili. A to był nasz ZIMOWY KALENDARZ SPORTOWY zamiast Kalendarza Adwentowego :)  

YouTube Preview Image(…) Zabawy można rozgrywać w formie wyścigów rzędów czy ćwiczeń z całą grupą, a potrzebny sprzęt można modyfikować. My wykorzystaliśmy: miotły, rakietki do badmintona, szmatki, balony, czapka, szalik, rękawiczki, plastikowe kółka, ringa,  hula-hopy, worki, woreczki, laski gimnastyczne, plastikowe butelki typu PET, piłeczki do tenisa, stojaki, szarfy itp. Czyli wszystko,  co mamy – ale również możemy wprowadzać własne modyfikacje sprzętowe.

Co się udało? Zobaczcie na blogu szkoły: http://blogiceo.nq.pl/bytomsp45szombierki/2015/12/17/zimowa-olimpiada-pomyslow/

„Angry birds XXL”. Szkoła Podstawowa nr 23 w Bytomiu.

Udział w Zimowej Olimpiadzie Pomysłów z Klasą był dla nas wyjątkowym przeżyciem. Gdy tylko zrodził się pomysł udziału w tej imprezie, wiedzieliśmy, że zaprosimy wszystkich do zabawy ANGRY BIRDS w wersji XXL. Młode pokolenie na pewno zna tę nazwę. To gra na urządzenia mobilne. Stała się ona tak popularna, że ma już swoje odpowiedniki w wersji Star Wars czy Rio . Każdy gracz ma za zadanie strzelać z procy ptaszkami w budowle. Oczywiście za rozbicie jej, grający otrzymuje punkty. Są też bonusy i inne nagrody za przejście planszy. Gry on-linę są fajne, ale czy nie byłoby ciekawiej zagrać w jej realny odpowiednik? Gra tak bardzo nas zainteresowała, że postanowiliśmy przedstawić ją w wersji XXL i do tego w świecie rzeczywistym.
YouTube Preview Image

 W ich wersji strzela się z procy do kartonowych pudełek. Zobaczcie jak się bawilśmy!

Opis całej gry dostępny jest na blogu szkoły: http://blogiceo.nq.pl/aktywnisp23bytom/klasy-4-6/angry-birds-xxl-przygotuj-to-sam/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php