Pochwal się swoim sposobem na Przewrót na WF-ie!

„Przewrót na WF-ie” to hasło III edycji programu WF z Klasą. Jeśli w Waszej szkole zaszły jakieś zmiany lub jesteście w trakcie „przewrotu” to koniecznie pochwalcie się i podzielcie się z innymi szkołami swoimi dobrymi praktykami. Chcemy zaprosić wszystkich nauczycieli – uczestników programu, do wzięcia udziału w naszej akcji „Twój sposób na przewrót na WF-ie” i podzielenia się swoimi pomysłami, rozwiązaniami na atrakcyjne lekcje WF oraz szkołę zaangażowaną w życie sportowe.

Pokażcie, co już udało się Wam zrealizować albo co planujecie jeszcze osiągnąć do końca tej edycji programu. Wybierzecie jedną z trzech kategorii, uzupełnijcie właściwą formatkę i wyślijcie zgłoszenie drogą mailową do 27 kwietnia.

Czekamy na Wasze propozycje! Macie do wyboru trzy kategorie: scenariusz lekcji, kampania społeczna lub film.

To może być zupełnie nowy pomysł, który dopiero chcielibyście sprawdzić w praktyce lub rozwiązanie już sprawdzone i lubiane przez Waszych uczniów.

scenariuszScenariusz lekcji: opiszcie Wasz pomysł na lekcję WF, który był zainspirowany hasłem III edycji programu. Co dla Was oznacza przewrót na WF-ie? Jakbyście zrealizowali lekcję o takim temacie? Może macie swój sposób na zaciekawienie uczniów ćwiczeniami fizycznymi, które sprawdziły się wśród Waszych podopiecznych? Albo zainspirowaliście się materiałem dostępnym na naszej stronie, ale wprowadziliście do niego swoje autorskie i innowacyjne zmiany?

kampaniaKampania społeczna: tę formę znacie z tegorocznych ścieżek edukacyjnych.

Zaprojektujcie lub opiszcie kampanię, która zwraca uwagę na społecznie istotne kwestie (pamiętajcie o sportowo/zdrowotnej tematyce) w Waszej szkole związane z przewrotem na WF-ie. Pokażcie czego uczniowie mogą się nauczyć, jakie umiejętności zdobyć, co zmieni się dzieki Waszemu działaniu.

 

filmFilm: sfilmujcie to, co udało się Wam zmienić podczas realizacji programu WF z Klasą. Pamiętajcie, że liczy się każda zmiana – zarówno ta zaproponowana przez uczniów podczas SOS-u i z sukcesem wdrożona, jak również ta którą udało się wypracować podczas lekcji WF w Waszej szkole.

 

Podczas oceny materiałów będziemy zwracać uwagę na:

  • zgodność pracy z tematem konkursu (czy przesłana praca odzwierciedla, prezentuje interpretację hasła „Przewrót na WF-ie”?),

  • pomysłowość, kreatywność, oryginalność,

  • uniwersalność, dostępność materiału (czy materiał da się wykorzystać np. na innych etapach edukacyjnych, czy do realizacji potrzebny jest specjalistyczny sprzęt/przestrzeń?),

  • przejrzystość i zrozumiałość materiału (czy opis jest czytelny dla odbiorcy i może my służyć jako dobra praktyka?),
  • kryterium do kategorii film) estetyka i logiczna struktura pracy (np. czy film jest poprawnie sformatowany – jakość zdjęć i dźwięku, montaż? Czy pokazaliście co dokładnie zmieniło się w Waszej szkole?).

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy i nagrodzimy te, które otrzymają największą liczbę punktów w ocenie jury, złożonego z pracowników Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Nagrody to gadżety programu m.in. profesjonalne frisbee, bidony, worko-plecaki, koszulki – do wykorzystania na zajęciach lub wedle własnych potrzeb (np. jako nagrody, upominki dla uczniów).

nagrody

W celu wzięcia udziału w akcji wyślijcie maila z wypełnioną formatką na adres wf@ceo.org.pl. W temacie wiadomości prosimy wpisać: „KONKURS – sposób na Przewrót na WF-ie”.

 Zgłoszenia przyjmujemy do środy 27 kwietnia 2016 r.

W treści e-maila ze zgłoszeniem prosimy podać:

  • imię i nazwisko,
  • adres e-mail,
  • nazwę i adres szkoły, w której uczycie,
  • załączyć wypełnioną formatkę (wzór do pobrania poniżej, w zależności od wybranej przez Was kategorii).

Wybrane materiały edukacyjne opublikujemy na stronie programu WF z Klasą.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Regulamin konkursu oraz wzór formatki do pobrania znajdziecie na naszej stronie internetowej: http://www.ceo.org.pl/pl/wf/news/pochwal-sie-swoim-sposobem-na-przewrot-na-wf-ie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php