Nowa Olimpiada Pomysłów – czas na zgłoszenia!

Olimpiada Pomysłów z Klasą w nowej odsłonie i szerszej formule! Poznajcie szczegóły i zgłoście swoją szkołę do udziału w tym wydarzeniu. Zgłoszenia przyjmujemy tylko do 8 maja.

Zapraszamy Was do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Otwartej Edukacji, który odbędzie się 5 i 6 czerwca 2016 roku w Narodowym Instytucie Audiowizualnym NInA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie.

Co roku podsumowujemy pracę uczniów i nauczycieli podczas szeregu znanych Wam wydarzeń: m.in. Olimpiady Pomysłów z Klasą lub Ogólnopolskiego Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0. W tym roku postanowiliśmy połączyć siły i zorganizować wspólny, dwudniowy finał dla uczestników wielu programów „z Klasą”: Szkoły z Klasą 2.0, WF-u z Klasą, Koduj z Klasą, Cyfrowej Akademii oraz Eduspaces 21. Otwieramy szkołę!

_MG_7519

  • Pierwszy dzień – 5 czerwca, to czas na to, żebyście podzielili się z innymi swoimi propozycjami sportowymi i umiejętnościami. Wasi uczniowie poznają również ciekawe i inspirujące propozycje przygotowane przez uczestników innych programów „z Klasą”. Chcielibyśmy, aby uczniowie weszli w role nauczycieli i przygotowali aktywności dla reszty uczestników Festiwalu. Zastanówcie się nad tym, co robiliście w swoich programach i zaplanujcie, jak przekazać Wasze doświadczenia odwiedzającym, inspirując ich do podobnych działań w swoich szkołach.

  • Drugi dzień – 6 czerwca, to konferencja i warsztaty. Z każdego zespołu zaprosimy jednego z nauczycieli do udziału w konferencji Eduspaces 21. Otwieramy szkołę! Podczas wydarzenia, z udziałem międzynarodowych ekspertów, pokażemy jak otwierać szkolne przestrzenie w trzech wymiarach: architektonicznym, wirtualno-technologicznym i społecznym. Pozostałych uczniów i nauczycieli z zespołów szkolnych zaprosimy na szereg interesujących warsztatów.

Czekamy na Wasze zgłoszenia. Formularz jest dostępny od 25 kwietnia do 8 maja na naszej stronie internetowej: http://www.ceo.org.pl/pl/wf/news/nowa-olimpiada-pomyslow-czas-na-zgloszenia

Wybrane zespoły poinformujemy o zakwalifikowaniu się do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Otwartej Edukacji po zamknięciu formularza. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zaciekawcie i zainspirujcie nas swoimi działaniami. Pokażcie, czego możemy się od Was nauczyć – my, inni uczniowie i nauczyciele. To Wy swoimi aktywnościami tworzycie pierwszy dzień Festiwalu! Każdy z Was będzie miał też okazję uczyć się od innych.

Spośród ponad 1500 szkół z całej Polski, niemal 6500 nauczycieli i dyrektorów oraz przeszło 200 000 uczniów, biorących udział w Programach z Klasą, wybierzemy kilkadziesiąt zespołów, które podzielą się efektami całorocznej pracy i będą uczyć się od siebie nawzajem. Będzie to także niepowtarzalna okazja do inspiracji i rozmów z ekspertami edukacyjnymi.

Jak to wygląda?

  • Udział w Festiwalu jest bezpłatny.
  • Pokrywamy koszty 1 noclegu oraz pełnego wyżywienia dla 5-cio osobowych zespołów szkolnych.
  • Każda z zaproszonych grup składać się będzie z 2 opiekunów (nauczycieli, dyrektorów, innych pracowników szkoły) oraz 3 uczniów. Z każdej szkoły może zgłosić się dowolna liczba zespołów – ich uczestnicy nie mogą się jednak powtarzać (jeden nauczyciel może zgłosić jedno działanie).
  • O wyborze zespołów, które przyjadą na Festiwal zdecydujemy na podstawie zamieszonych w formularzu opisów (wypełnienie formularza nie jest gwarancją przyjazdu na Festiwal). W dokumencie pod tekstem znajdziecie informacje potrzebne do uzupełnienia formularza zgłoszeniowego.

NIna to atrakcyjna lokalizacja, w której nie ma typowej sali sportowej. Nie może jednak zabraknąć aktywności fizycznej! Na uczestników czeka przestrzeń na dziedzińcu, w większości pokryta trawą, ale mniejsza niż na hali sportowej. Dlatego przemyślcie, jakie aktywności sprawdzą się w takim miejscu; pokażcie, co ciekawego robicie na małych przestrzeniach np. zajęcia na korytarzu lub na niewielkim boisku szkolnym. W razie deszczowej pogody, będziemy mieli do dyspozycji namioty. Oczywiście prosimy o przygotowanie wygodnego stroju.

Do zobaczenia na Ogólnopolskim Festiwalu Otwartej Edukacji!

 Zespół programu WF z Klasą

 Zdjęcia: Stefan Mleczak

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php