Chorzowski Bank Pomysłów czyli o efekcie motyla na Śląsku

Nasza wiara w uczestników programu i nauczycieli wychowania fizycznego zdecydowanie nie słabnie – zwłaszcza widząc ich fantastyczne działania!

Niejednokrotnie w dziale „wieści ze szkół” pokazywaliśmy, co ciekawego dzieje się w polskich szkołach. Często zachęcamy Was do inspirowania się pomysłami innych, próbowania nowych rzeczy, tworzenia sieci wsparcia.

To co zawsze nas cieszy, to wymiana dobrych praktyk, działanie na rzecz wspólnego celu, czyli ogólnej poprawy lekcji wychowania fizycznego. Gdy działania jednych dają impuls innym – wtedy właśnie dzieje się „magia”, która tworzy nowe wydarzenia i praktyki sportowe.

W poprzednim roku na Olimpiadzie Pomysłów z Klasą w Warszawie odwiedziła nas wraz ze swoimi uczennicami Pani Izabela Pakuła, nauczycielka z bytomskiej Szkoły Podstawowej nr 23. Dziewczęta wraz z opiekunką pokazały uczestnikom jak grać w szmat ball’a. Nasza impreza na długo zagościła we wspomnieniach Pani Izy, która postanowiła zorganizować własną, Zimową Olimpiadę Pomysłów na śląsku we współpracy z naszym programem. Tak po pół roku mogliśmy wziąć udział w sportowym bytomskim wydarzeniu, w którym uczestniczyły szkoły z okolicznych miast.

Jedną z placówek obecnych na Zimowej Olimpiadzie Pomysłów był Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Chorzowie.

Pani Barbara Boruta (koordynatorka w ZSTiO w Chorzowie) zainspirowana działaniami Pani Izy postanowiła w ramach Lokalnej Akcji Sportowej zorganizować podobne wydarzenie dla chorzowskich szkół. Wydarzenie odbyło się pod koniec kwietnia, a wśród zaproszonych szkół była oczywiście SP nr 23 z Bytomia.

Oto krótka relacja z tej imprezy napisana przez Panią Barbarę na blogu szkoły:

21 kwietnia odbyła się nasza akcja. Zainspirowane doświadczeniami z fenomenalnej imprezy jaką była Zimowa Olimpiada Pomysłów w Bytomiu, postanowiłyśmy zrobić coś na jej wzór. Czy nam się udało? Nie nam oceniać…..ale frekwencja dopisała, atmosfera była cudowna, pomysły wfistów jak zawsze ciekawe.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Prezydent Chorzowa – Andrzej Kotala oraz Antoni Piechniczek. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli nauczyciele wielu chorzowskich i nie tylko , szkół. Naszym gościem specjalnym była Pani Izabela Pakuła wraz z uczniami. Jutro obiecuję dołączyć zdjęcia i filmy. Ćwiczyliśmy ponad 4 godziny. W przerwach pomiędzy turami obserwowaliśmy pokazy: szermierki, cheerleadingu, gimnastyki oraz akrobatyki. Wiele pracy ale efekt końcowy wspaniały, mamy nadzieję, że za rok będzie równie ciekawie.

Na blogu znajdziecie także filmik z imprezy:

Chorzowski Bank Pomysłów miał swój oddźwięk także w mediach. Oprócz Polskiego Radia Katowice i prasy pojawiła się także telewizja. Na stronie Chorzów TV możecie nie tylko zobaczyć, ale i posłuchać o tym co działo się w hali sportowej MORiS’u w Chorzowie:

http://comtv.pl/jak-powinna-wygladac-idealna-lekcja-wychowania-fizycznego,2706,nws.html

 

O tym jak wielkie wrażenie zrobił Chorzowski Bank Pomysłów napisała do nas Pani Iza:

Impreza miała wymiar lokalny, jednak przygotowanie i zaangażowanie organizatorów było tak ogromne, jakby gościli pół Polski :)  Jestem zachwycona atmosferą i tym jak wspaniale organizatorzy przygotowali Bank Pomysłów. To pierwsza tego typu impreza w Chorzowie, należy wspomnieć, że zainspirowana działaniami w Bytomiu (co mnie bardzo ucieszyło). Mam nadzieję, że uda im się kontynuować tą imprezę i wpisze się ona w kalendarz imprez sportowych w Chorzowie.

Na swoim blogu „aktywni SP 23″ opublikowała również krótką relację:

[...]Ogromne wrażenie zrobiła na nas hala sportowa, która przygotowana była doskonale. Od samego początku czuć było atmosferę przyjaźni i otwartości. Zostaliśmy przywitani uśmiechem. Od razu poczuliśmy się pewniej. Mimo, że byliśmy tam jedyną szkołą z zewnątrz (pozostali, to szkoły z Chorzowa), to nie odczuliśmy tego ani przez chwilę. Sport i aktywność łączy i dało się to poczuć w Chorzowie.

Zapraszamy do obejrzenia pamiątkowego filmu, który opowiada nasza przygodę z Bankiem Pomysłów Sportowych:

Całość relacji dostępna jest tu: http://blogiceo.nq.pl/aktywnisp23bytom/2016/04/22/bank-pomyslow-sportowych-w-chorzowie/

Gratulujemy wspaniałych działań i zachęcamy szkoły, także z innych województw do zainspirowania się ich pomysłami. Kto wie, może następna Olimpiada Pomysłów odbędzie się właśnie w Twojej okolicy? :)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php