Szkoła na medal

W programie WF z Klasą nagradzamy naszych uczestników za ich aktywność, pomysły i zaangażowanie, odznakami blogowymi. Mamy grono szkół, które chętnie dzielą się swoimi innowacyjnymi praktykami i relacjami z działań szkoły. Do tej grupy zalicza się również Szkoła Podstawa nr 45 w Bytomiu, która jako jedyna w programie zdobyła wszystkie możliwe odznaki. Serdecznie gratulujemy zaangażowania! Zobaczcie jakie pomysły na WF i aktywność fizyczną ma szkoła ze Śląska.

odznaki

Przede wszystkim swoją pasją i zaangażowaniem zaraża  aktywne grono pedagogiczne.  Nie są to tylko nauczyciele WF-u! To również Panie anglistki, które wiedzą, że ruch wpływa wspaniale na lepsze zapamiętywanie. Dlatego chętnie wykorzystują przerwy śródlekcyjne do sportowego wzmacniania lingwistycznych zdolności uczniów.Jest również Pani Katechetka – była mistrzyni tańców towarzyskich, która wykorzystuje swoje umiejętności podczas prowadzenia aktywnych przerw,  są one wspaniałym dopełnieniem nauki tańców podczas zajęć z muzyki. Nieocenioną pomocą są umiejętności organizacji imprez sportowych Pani Polonistki, a także zaangażowanie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w rozwój uczniów klas 1-3.
Do tego wszystkiego należy jeszcze dodać, że plan lekcji układany jest od zajęć wychowania fizycznego tak,  aby każda klasa (również klasy I-III) miała zajęcia WF na sali gimnastycznej. Trudne zadanie ale udaje się.

Duch sportowy jest również rozwijany podczas „Spotkania marzeń” to cykl spotkań z osobami, które mają pasję, zarażają nią innych. Pokazują, że warto rozwijać swoje pasje, pokonywać często samego siebie. Mniej więcej co miesiąc gościmy w szkole zapaleńców, którzy pokazują swoją sportową (czasami niecodzienną) pasję. Wydarzeń promujących sport jest więcej, pod linkiem przeczytacie, co po lekcjach robią uczniowie i uczennice z Bytomia.

A co dzieje się na lekcjach WF? Gra w „wielką piłkę nożną” jest  ”odmianą” tradycyjnej nożnej, bardzo lubianą przez uczennice. Zabawa cieszy się dużym powodzeniem, zwłaszcza, że im większa piłka tym trudniej w nią trafić właściwą częścią ciała.
Szkoła oprócz piłki do fitnessu wykorzystuje na lekcjach WF… miotłę. Znalazła swoje miejsce na naszych zajęciach na stałe. Często wykorzystujemy ją od andrzejek po ferie zimowe. Dlaczego? Wspaniale sprawdza się podczas zajęć tematycznych z czarami np. loty na miotle solo i w parach, zamiatanie, wymiatanie złych mocy, a później podczas zabaw zimowych typu: currling czy odśnieżanie.

Jeśli chcecie poczytać o wspaniałych pomysłach na lekcje WF i nie tylko, koniecznie odwiedźcie blog (http://blogiceo.nq.pl/bytomsp45szombierki) SP nr 45 i sami przekonajcie się czemu otrzymali aż 7 odznak. Miłej lektury!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php