Oświadczenie o zawieszeniu działania programu WF z Klasą

Drodzy Uczestnicy, Nauczyciele i Przyjaciele,

Z przykrością i rozżaleniem informujemy, że z powodu braku finansowania, działania programu kończą się wraz z trzecią edycją. Robimy wszystko, by w kolejnych latach powrócić z nowymi inicjatywami pod szyldem WF-u z Klasą.

Program WF z Klasą rozpoczął się w 2013 roku. Łącznie wzięło w nim udział ponad 3 tysiące szkół z całej Polski i 7 tysięcy nauczycieli i nauczycielek. Wielu z Was było z nami od samego początku lub brało udział w kilku edycjach projektu. Wasze zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania i było ogromną motywacją do pracy. Poprzez działania, zaangażowanie, otwarcie na zmianę pokazaliście, że Wuefiści to ludzie z pasją, potencjałem i pomysłami, którymi nawzajem się inspirowaliście. Największymi zwycięzcami są Wasi uczniowie i uczennice – a było ich w programie ponad 200 tysięcy – którzy dzięki Wam brali udział w bardziej zróżnicowanych, nowoczesnych i atrakcyjnych lekcjach WF-u. Wierzymy, że rozbudziliście w nich pasję do sportu, która zostanie z nimi na całe życie. Włączając w swoje działania innych nauczycieli, rodziców, często całą społeczność lokalną, pokazaliście, że szkoła to centrum sportowego życia. Poprzez niestandardowe i interdyscyplinarne działania kształtowaliście wśród uczniów nie tylko sprawność fizyczną i wytrzymałość, ale również kompetencje XXI wieku, ucząc ich współpracy, pracy w zespole, zasad fair play, radzenia sobie z trudnościami i stresem.

Drodzy Wuefiści, Wasze działania, blogi i każde spotkanie – na konferencjach, Olimpiadach Pomysłów, szkoleniach – pokazały, że macie w sobie ogromną siłę, która sprawia, że wychowanie fizyczne w polskich szkołach zmienia się na lepsze. Wierzymy, że nic tego nie zatrzyma i będziecie kontynuowali „przewrót na WF-ie”. Blogi pozostaną aktywne – dzielcie się dalej swoimi sukcesami i pomysłami. Korzystajcie z materiałów, dobrych praktyk i filmów, dostępnych na naszej stronie internetowej www.wfzklasa.pl, które wypracowaliśmy wspólnie z Wami przez ostatnie trzy lata.

Zachęcamy Was również do zapoznania się z ofertą innych programów z Klasą: Szkoły z Klasą 2.0 czy Koduj z Klasą.

Życzymy Wam dalszych sukcesów w obszarze sportu i wychowania fizycznego w szkole, domu i społeczności lokalnej i dziękujemy, że byliście z nami!

Ze sportowym pozdrowieniem

Zespół WF-u z Klasą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php