O nas

W tym roku każda osoba z Zespołu WF z Klasą ma swoje blogi pod opieką – wszystko po to, aby być jeszcze bliżej Was, Waszych problemów, codziennych zmagań, ale i sukcesów.

Przedstawiamy zespół moderatorów III edycji programu WF z Klasą:

dla Ani 2
 Zuzanna Machalska,  zuzanna.machalska@ceo.org.pl
Jachtowy Sternik Morski, pedagog, instruktorka żeglarstwa, miłośniczka sportów wodnych. 

Swoją przygodę z żeglarstwem rozpoczęła w liceum. Osobiście przekonała się, że na sport nigdy nie jest za późno. Wyszkoliła kilkudziesięciu żeglarzy jachtowych. Uczy podstaw żeglarstwa dzieci i młodzież. Ma za sobą rejsy na największym polskim żaglowcu „Dar Młodzieży”. Do funkcji oficera przygotowywała się na s/y „Zawiszy” i STS „Kapitan Borchardt”. Żeglarstwo sprawia, że wciąż chce się rozwijać – planuje podszkolić się w technikach regatowych, a z czasem opłynąć świat. Na co dzień dba o to, by warszawska młodzież spędzała swój czas wolny w sposób aktywny. Jako opiekun samorządu zachęca do przedsięwzięć prozdrowotnych i aktywności fizycznej. Regularnie zdobywa XXX p. Pałacu Kultury i Nauki, po schodach – dlaczego? Bo może.

11109171_700587593378739_929818307735402123_o Martyna Stawarz, martyna.stawarz@ceo.org.pl
Socjolog, instruktorka tańców swingowych, miłośniczka jazdy na rowerze szosowym oraz chodzenia po górach.

Zaczęło się niewinnie, kiedy w 2013 roku koleżanka przysłała jej informację o weekendowych warsztatach lindy hop. Po dwóch dniach ćwiczeń miłość do tańca opanowała ją bez reszty. Obecnie uczy lindy hopa w parach oraz charlestona solo, taniec zajmuje jej większość tygodnia, a swój rok planuje według festiwali tanecznych. Swoich kursantów niestrudzenie zaraża pasją do tańca, muzyki i kultury swingowej (a kursantów jest już ponad stu!). W najbliższych planach edukacyjnych ma ukończenie psychologii, a w górskich przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego.

ceo2

Zofia Truszkowska, zofia.truszkowska@ceo.org.pl
Biolog, który czuje się najlepiej podczas górskich wypraw. Z pasji śpiewa oraz tańczy oberki. 

Odkąd pamięta zawsze była zafascynowana światem przyrody, a zainteresowanie to zaprowadziło ją na studia. Z chęcią pomoże Wam przy ścieżkach regionalno – turystycznych. Jej drugim zamiłowaniem jest śpiew i taniec. Przez pięć lat była członkiem Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego. Bardzo chętnie angażuje się również w projekty popularyzujące edukację pozaformalną czy wolontariat. Uwielbia podróże. Lubi poznawać kulturę danego miejsca zaczynając od zgłębiania jego muzycznych tradycji. Jej wielkim marzeniem jest wyprawa do Nowej Zelandii.

ania
Anna Gilla, anna.gilla@ceo.org.pl
Pedagog, instruktorka tańca, animatorka społeczno-kulturalna.   

Sport, edukacja i ruch w każdej postaci są obecne w jej życiu od dzieciństwa, głównie za sprawą mamy, cioci, wujka, siostry – WF-istów. Sama aktywnie spędza całe dnie, ucząc młodsze i starsze pokolenia tańca. Prowadzi swój własny zespół gdzie spełnia się również w pracy pedagogicznej. Prywatnie też tańczy, ale i jeździ na snowboardzie, skacze na trampolinach i pływa gdzie tylko się da (jako, że pochodzi z Pomorza, notorycznie brakuje jej wody). Być może dlatego też często wyjeżdża – podróże drogą lądową, morską i powietrzną to, to co lubi najbardziej, gdy tylko ma wolny czas.

549510_598119013544672_1894164719_n

Edyta Flądro, edyta.fladro@ceo.org.pl
Z wykształcenia animatorka społeczno – kulturalna i socjolog. Z pasji rowerzystka i rękodzielniczka.

Na co dzień zamiast autobusu wsiada na rower, by dotrzeć do pracy lub na zajęcia taneczne z Lindy Hop. Swoją pasją stara się zarażać innych, pokazując, że rower w mieście to najszybszy, najtańszy i (dość) bezpieczny środek transportu. Gdy ma więcej wolnego czasu wybiera się na wycieczki i wyprawy rowerowe po Polsce i Europie. W ostatnim czasie odkryła, że dźwiganie sztang i praca z kettlebells to sama przyjemność.

11896374_10207346585653579_9187182466034992866_o

 Aleksandra Saczuk, aleksandra.saczuk@ceo.org.pl,

Nie wuefistka, ale europeistka, która ciągle jest w biegu, ratownik WOPR, zapalona rowerzystka, tylko szuka okazji do tańca.

Edukację ma w genach, sportowe pasje również zawdzięcza rodzicom. Uprawiała gimnastykę artystyczną, a taniec towarzyski porzuciła dla pływania. Nie została Olimpijką, ale przesiąkła sportem. Każde dziecko powinno mieć taką szansę, dlatego wierzy w WF z Klasą.Sport jest jej sposobem na „spokojną głowę”. To dlatego do pracy jeździ na fuksjowym rowerze, wieczorami biega nad Wisłą lub pływa (z przymusu na basenie, chociaż jest pasjonatką otwartych wód). Triathlon wciąż przed nią! Odpoczynek to ruch… z taką myślą planuje kolejną podróż.

 Jan Strawa, jan.strawa@ceo.org.pl

Z wykształcenia socjolog. Najbardziej lubi gry zespołowe i dlatego tak dobrze czuje się w zespole WF z Klasą. 

Ceni sobie kontakt z innymi ludźmi. Gra w koszykówkę, squasha i pływa – na czym się tylko da. Stara się biegać regularnie, póki co na jeden maraton wystarczyło. Aktualnie marzy o podbiegunowym półmaratonie. W zimie najchętniej nie zdejmowałby nart, tylko warunków brakuje w mieście gdzie mieszka. Wielki zwolennik ruchu na świeżym powietrzu, bez względu na pogodę. WF, obok historii był jego ulubionym przedmiotem, po lekcjach także.

 

 
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php