LAS

LOKALNA AKCJA SPORTOWA (LAS) to na przykład rajd turystyczny, rajd rowerowy, konkurs tańca, turniej siatkówki, turniej tenisa stołowego, festyn rodzinny, itp.

Istotą LAS-u jest włączenie do działań społeczności lokalnej: rodziców, sąsiadów, mieszkańców gminy, uczniów i nauczycieli innej placówki etc.

Lokalną Akcją Sportową nie są więc popularne rozgrywki wewnątrzszkolne (międzyklasowe) czy mecz pomiędzy reprezentacjami dwóch szkół. To co najważniejsze to zaangażowanie całej szkoły, a nie tylko wybranej grupy.

Sprawcie, aby choć przez jeden dzień Wasza placówka stała się Lokalnym Ośrodkiem Sportu.

 

Jak zorganizować LAS?

Możecie sami zorganizować jakieś sportowe wydarzenie lub aktywnie włączyć się w większą akcję ogólnopolską czy lokalną (Polska biega, Polska na rowery etc.) wnosząc swój wkład w dane wydarzenie (nie tylko pojawić się na już zorganizowanym wydarzeniu).

Wspólnie z uczniami zmobilizujcie jak największą liczbę uczestników. Pomyślcie o wcześniejszych treningach zarówno dla bardziej, jak i mniej sprawnych. Poszukajcie sojuszników (animatorów sportu, pracowników samorządu) i włączcie do działań nawet tych, którzy na co dzień się nie ruszają.

 

Co zrobić, aby Lokalna Akcja Sportowa zakończyła się sukcesem i przyniosła satysfakcję zarówno uczniom, jak i nauczycielom? Odpowiedzcie sobie na następujące pytania:

1. Liczy się przede wszystkim pomysł! Co mogę zrobić, aby zachęcić jak największą grupę do aktywności fizycznej w czasie wolnym, zaszczepić im „bakcyla ruszania się” i sprawić by miło spędzili czas?

2. Do jakiej grupy kierujemy działania? Rodzice i dzieci? Uczniowie i ich rówieśnicy z innych szkół? Uczniowie i lokalni animatorzy sportowi? A może wszyscy mieszkańcy Twojej dzielnicy?

3. Co chcę przez to osiągnąć? Jaki jest mój cel?

4. Gdzie i kiedy mogę zrealizować LAS?

5. Jakie czekają na mnie zadania? Rozpisz wszystkie działania konieczne do osiągnięcia celu.

6. Kto może mi pomóc w ich realizacji?

Następnie rozdziel zadania między swój zespół projektowy ds. Lokalnej Akcji Sportowej  i zabierajcie się do działania:)

SP1 Piła

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pile

Pamiętaj, aby relację z realizacji wszystkich powyższych punktów opisać na blogu Twojej szkoły!

Powodzenia :)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php