Menu

Szkoła

 • Szkoła Podstawowa nr 26 im. Mirosława Biernackiego, Warszawa
 • Nauczyciel

Odwiedziny

 • Stronę odwiedzono: 12169 razy

Lista blogów użytkownika

Komentarze

Informuj o wpisach


Najnowsze komentarze

  © 2012 BlogName - All rights reserved.

  Firstyme WordPress Theme.
  Designed by Charlie Asemota.

  Podsumowanie WF z Klasą w SP 26 w Warszawie

  31 maja 2015 - Author: Jolanta Górska

  …A wszystko zaczęło się od przygotowań do Sportowego Okrągłego Stołu i olbrzymiego  zainteresowania naszych uczniów  możliwością wpływania na życie sportowe w swojej szkole. Udało nam się zrealizować z dużym powodzeniem postulat dłuższe lekcje WF organizując aktywne przerwy i ćwiczenia śródlekcyjne czyli nasze pierwsze zadanie dodatkowe.

  Podczas aktywnych przerw uczniowie najchętniej:

  • grali w tenisa stołowego
  • bawili się piłkami do kosza
  • grali w siatkówkę
  • brali udział w maratonie klasowym.

  Rozpropagowanie gry w tenisa stołowego zostało zwieńczone przez międzyklasowy Mikołajkowy Turniej tenisa stołowego, w którym wzięły udział dziewczęta i chłopcy z klas starszych.

  Niestety nie udało się nam w pełni zrealizować postulatu  dodatkowych zajęć nauki jazdy na łyżwach, chociaż powód nie był zależny od nas, gdyż lodowisko, z którego korzystaliśmy, zostało zlikwidowane.

  Kolejnym postulatem młodzieży było więcej turniejów siatkarskich. Dla wszystkich klas IV –VI zostały zorganizowane turnieje klasowe singli oraz międzyklasowe dwójek dla klas IV, trójek dla klas V i czwórek dla klas VI.  Ukoronowaniem rozgrywek siatkarskich był zorganizowany przez naszych nauczycieli WF XVI Otwarty Turniej w Piłkę Mini Siatkową o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wola m. st. Warszawy, w którym wzięło udział 160 zawodniczek i zawodników.

  Drugim zadaniem do wyboru, którego się podjęliśmy było zachęcenie uczniów do zdrowszego jedzenia w szkole. Pomysł ten był strzałem w dziesiątkę. Uczniowie SP 26 ucząc się jak aktywnie dbać o swoje zdrowie, chętnie wzięli udział w Kolorowym Tygodniu Warzyw i Owoców i w Dniach Witamin. Uczniowie klas starszych przygotowywali samodzielnie lub z pomocą rodziców śniadania, a potem tworzyli Klasowe Księgi Zdrowych Śniadań, uczniowie klas młodszych sporządzili Klasowe Księgi Warzyw i Owoców. W klasach zostały założone Ogródki Ziołowe. W ramach akcji odbyły się rozmowy pani pielęgniarki z rodzicami. Nauczyciele w-f przeprowadzili z uczniami pogadanki na temat zdrowego odżywiania sportowców.

  Wychowawcy podczas godzin wychowawczych rozmawiali z uczniami o ich przyzwyczajeniach dobrych i szkodliwych dla zdrowia, przeprowadzili w swoich klasach analizę kart „Moje zwyczaje żywieniowe i aktywność ruchowa”.

  W bieżącym roku szkolnym prowadzony był monitoring produktów sprzedawanych w sklepiku szkolnym. Na terenie szkoły stanął automat ze zdrową żywnością.

  W kwietniu odbyła się prelekcja dietetyka dla rodziców klas I i zainteresowanych rodziców z klas II-VI. Podczas spotkania rodzice otrzymali informacje na temat zdrowego odżywiania dzieci i młodzieży, a niektórzy skorzystali z indywidualnych konsultacji z dietetykiem. Bardzo cieszy nas, że w naszej szkole proces wdrażania dzieci w zdrowy styl życia został zapoczątkowany i już przynosi widoczne efekty w ich życiu codziennym. Dowodem na to są ich drugie śniadania: owoce, sałatki, chrupiące warzywka. Zdecydowanie rzadziej zdarza się słodki baton.

  Imponującym  sukcesem było zorganizowanie w maju w Naszej Szkole Lokalnej Akcji Sportowej czyli Turnieju dzielnicowego gier i zabaw ruchowych dla uczniów klas „0” „Zerówka na medal”. W turnieju brało udział  8 reprezentacji klas „0” szkół wolskich.

  Turniej „Zerówka na medal” był sukcesem dzięki naszym nauczycielkom wychowania fizycznego, wsparciu finansowemu pracowników  Zespół sportu i Rekreacji Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 26, rodzicom uczniów klas zerowych, którzy zaangażowali się w przygotowania, aktywny udział w konkurencjach, kibicowaniu, wspieraniu zespołu. Sprawną organizację zawdzięczamy pomocy  Samorządu Uczniowskiego SP 26 i uczennic klas szóstych. Oprawę artystyczną akrobatkom z Uczniowskiego Młodzieżowego Akrobatycznego Klubu Sportowego UMAKS – SP 26.

  Ale W Turnieju „Zerówka na medal” najważniejsi byli nasi milusińscy, wśród nich nie było przegranych. Zabawa przeplatała się z rywalizacją. Opiekunowie byli zadowoleni z naszego pomysłu, organizacji i przebiegu zawodów, a wszystkie dzieci wracały do swoich szkół z satysfakcją i uśmiechem po dobrej zabawie. Odsyłam do relacji z tej imprezy na naszego bloga.

  Lokalna Akcja Sportowa w Naszej Szkole zmotywowała nauczycieli i rodziców „zerówkowiczów” do zachęcania najmłodszych  dzieci do udziału w szkolnym współzawodnictwie sportowym.

  Mamy nadzieję, że nasze zmagania zostaną docenione przez zespół WF Z KLASĄ.

  opracowała mgr Marzena Szatecka

  Brak komentarzy - Categories: Bez kategorii, WF z klasą - edycja 2014/15

  ZOSTAŃ SPORTOWYM ASEM

  - Author: Jolanta Górska

  Uczniowie klasy I c wzięli udział w zajęciach sportowych:

  ZOSTAŃ SPORTOWYM ASEM

  Aby zdobyć Dyplom Sportowego Asa dzieci musiały zmierzyć się z ćwiczeniami na obwodzie stacyjnym. Obwód stacyjny miał 5 stacji. Nauczyciel obserwował ćwiczących i kontrolował czas – każda grupa ćwiczyła na jednej stacji 3 minuty. Po upływie tego czasu, na sygnał gwizdka następowała zmiana stacji zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara.

  Stacja 1

  Bieg do materaca, przewrót w przód, zejście z materaca, okrążenie pachołka, obok którego znajduje się miska z woreczkiem. Zabranie woreczka, umieszczenie go na głowie i marsz do linii startowej. Wrzucenie woreczka do drugiej miski znajdującej się obok linii startowej. Ćwiczenie uznaje się za zaliczone, jeśli wszystkie jego elementy zostaną wykonane prawidłowo.

  Stacja 2

  Czworakowanie po ławeczce, zejście z niej i zabranie z miski ustawionej za ławką woreczka. Powrót – przeczołganie się „slalomem” pod ławką. Wrzucenie woreczka do kolejnej miski ustawionej obok linii startu.

  Stacja 3

  O drabinki oparte są dwie ławki – jedna na 4 szczeblu, a druga na 8 szczeblu. Zadaniem jest wejście na pierwszą ławeczkę, przejście po niej do góry, dotknięcie drabinki i zejście po ławeczce w dół na podłogę, następnie dojście do drugiej zawieszonej ławeczki, wejście po niej na czworaka, dotknięcie drabinki i zjazd po ławce na podłogę.

  Stacja 4

  Przeskoki dowolnym sposobem przez skakankę. Uczniowie mogą liczyć ilość udanych skoków. Zalicza się przynajmniej 3 płynne skoki.

  Stacja 5

  Skoki na piłkach do pachołków rozstawionych w odległości 3–4 m, okrążenie pachołka, powrót na linię mety i przekazanie piłki następnej osobie. Wskazane jest ustawienie dwóch torów, po których będą odbywały się skoki.

  Na koniec zajęć nauczyciel ocenił aktywność i osiągnięcia uczniów, złożył gratulacje i wręczył uczniom przygotowane wcześniej Dyplomy Sportowego Asa.

  Z radością możemy podsumować, że uczniowie klasy I c wykazali się dużym zaangażowaniem wykonując kolejne ćwiczenia, starannością w spełnianiu kolejnych poleceń, odwagąw pokonywaniu lęku i ambicją w zdobywaniu Dyplomu Sportowego Asa.

  opracowała mgr Marzena Szatecka

  DSC09345 DSC09240 DSC09243 DSC09245 DSC09248 DSC09252 DSC09258 DSC09259 DSC09263 DSC09275 DSC09281 DSC09284 DSC09285 DSC09296 DSC09306 DSC09321 DSC09338 DSC09339 DSC09345 DSC09355 DSC09368 DSC09371

   

   

  Brak komentarzy - Categories: Bez kategorii, WF z klasą - edycja 2014/15

  Siatkówka na Miedzianej po raz szesnasty…

  - Author: Jolanta Górska

  W dniach 19, 20, 21 maja 2015 roku w Naszej Szkole odbył się XVI Otwarty Turniej w Piłkę Mini Siatkową o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wola m. st. Warszawy.

  To już druga edycja nowej formuły turnieju, w której rozgrywki siatkarskie odbyły się w trzech poziomach wiekowych: klas czwartych, piątych i szóstych w kategorii dziewcząt i chłopców.

  Fundatorem medali dla zwycięzców oraz dyplomów, słodyczy i napojów dla wszystkich uczestników był Zespół Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Wola. Nagrody wręczał Dyrektor Naszej Szkoły p. Paweł Prusik.

  Majowy turniej cieszył się dużą popularnością udział wzięło w nim 160 młodych sportowców: 18 zespołów dziewczęcych i 23 zespoły chłopców z Woli, Białołęki i Bemowa.

  Zawody w siatkówkę to nasze sportowe święto szkoły – cała społeczność szkolna jest zaangażowana: w organizację, sędziowanie, kibicowanie oraz czynny udział w rozgrywkach. Mamy nadzieję, że te emocjonujące sportowe przeżycia głęboko zapadną w naszej pamięci. Zapraszamy w przyszłym roku!

  Wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki w kategorii klas czwartych i piątych z SP nr 139 a w kategorii klas szóstych  - SP nr 222 – tegoroczny zespół mistrzyń Warszawy.

  Wśród chłopców w kategoriach klas czwartych i piątych najlepsi byli zawodnicy z SP nr 26, a w kategorii klas szóstych zwyciężyli zawodnicy ze SP nr 301 z Bemowa.

  Wszystkim zawodnikom i trenerom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów !!!

   

   Wolski Turniej Siatkówki klas IV

  IMGP1292 IMGP1293 IMGP1295 IMGP1297 IMGP1299 IMGP1304 IMGP1306 IMGP1309 IMGP1310 IMGP1313 IMGP1315 IMGP1317 IMGP1320 IMGP1321 IMGP1322 IMGP1325 IMGP1327 IMGP1330 IMGP1332

  Brak komentarzy - Categories: Bez kategorii, WF z klasą - edycja 2014/15

  Zerówka na medal

  - Author: Jolanta Górska

  „Zerówka na medal”

  Dnia 14.05.2015 roku w Szkole Podstawowej Nr 26 odbył się Turniej dzielnicowy gier i zabaw ruchowych dla uczniów klas „0” „Zerówka na medal”. Pomysłodawcą i głównym organizatorem przedsięwzięcia byli nauczyciele WF i edukacji wczesnoszkolnej uczący w klasach zerowych.

  W turnieju brało udział  8 reprezentacji klas „0” szkół wolskich: SP Nr 222, SP Nr 225, SP Nr 166, SP Nr 148, SP Nr 63, SP Nr 132, SP Nr 236 i SP Nr 26.

  Turniej otworzył Dyrektor Naszej Szkoły p. Paweł Prusik, który przywitał przybyłych zawodników, a także ich nauczycieli oraz opiekunów i życzył udanej rywalizacji sportowej w duchu fair play.

  Na dobry początek najmłodsi akrobaci z Uczniowskiego Młodzieżowego Akrobatycznego Klubu Sportowego UMAKS – SP 26  wykonali pokaz akrobatyczny, który został nagrodzony gromkimi brawami.

  Rywalizacja między najmłodszymi sportowcami przebiegała w dwóch etapach: eliminacje i finały. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach:

  1. Wyścigi dwójek
  2. Skaczące piłki
  3. Tor przeszkód
  4. Sadzenie ziemniaków
  5. Skoki przez ławeczkę
  6. Bieg z gazetą
  7. Rzuty do celu
  8. Zanieś – przynieś
  9. Wyścig z materacami
  10. Bieg po balon

  Turniej „Zerówka na medal” nie odbyłby się, gdyby nie pomoc Samorządu Uczniowskiego SP 26 i uczennic klas szóstych. To nie pierwszy turniej sportowy gdzie nasi najstarsi uczniowie uczą się organizować imprezy sportowe dla swoich młodszych kolegów. To nasza tradycja szkolna!

  Współzawodnictwo przebiegało w przyjaznej atmosferze. Pięcioletni i sześcioletni zawodnicy wykazali się zdolnością  koncentracji, ogólną  sprawnością oraz umiejętnością współpracy w zespole. Możemy być spokojni o następne pokolenia sportowców, które będą w przyszłości reprezentowały swoje szkoły w rozgrywkach sportowych.

  Zmagania najmłodszych dzieci obserwowało liczne grono rodziców oraz dzieci najmłodszych klas szkół wolskich.

  Nagrody wręczał Dyrektor SP 26 p. Paweł Prusik. Uczniowie czterech najlepszych szkół  otrzymali pamiątkowe koszulki z logo turnieju, których fundatorem była Dyrekcja SP 26.

  Zespół sportu i Rekreacji Dzielnicy Wola m.st. Warszawy ufundował dla każdego uczestnika słodycze, a dla zwycięzców dyplomy, medale i nagrody rzeczowe.

  Oto najlepsze szkoły:

                                            I miejsce SP nr 148

                                            II miejsce SP nr 225

                                            III  miejsce SP nr 222

  W zorganizowanym w Naszej Szkole Turnieju „Zerówka na medal” nie było przegranych. Opiekunowie byli zadowoleni z naszego pomysłu, organizacji i przebiegu zawodów dla najmłodszych sportowców. Wszystkie dzieci wracały do swoich szkół z satysfakcją i uśmiechem po dobrej zabawie.

  Lokalna Akcja Sportowa w Naszej Szkole zmotywowała nauczycieli i rodziców „zerówkowiczów” do zachęcania najmłodszych  dzieci do udziału w szkolnym współzawodnictwie sportowym.

   

   

  Brak komentarzy - Categories: Bez kategorii, WF z klasą - edycja 2014/15

  Dni witamin.

  10 maja 2015 - Author: Jolanta Górska

  W Dniach Witamin uczniowie przynosili na śniadanie produkt zawierający ustaloną witaminę lub danie ze składnikiem zawierającym witaminę. Dzieci regularnie stosujące się do regulaminu tej zabawy były docenione punktami lub ocenami za aktywność z przyrody.

  dniWITAMIN2 dniWITAMIN3 dniWITAMIN4 dniWITAMIN5 dniWITAMIN6

  Brak komentarzy - Categories: Bez kategorii

  css.php