cze 14

SPRAWOZDANIE Z NASZYCH ZADAŃ – SEMESTR II

Głównym zadaniem II semestru wynikającym z programu stała się organizacja Lokalnej Akcji Sportowej (LAS) oraz realizacja programu wsparcia dla nauczycieli uczących w klasach I-III.

Przy współpracy nauczycieli wf-u, Grona pedagogicznego a także Rady Rodziców udało się zorganizować dwie imprezy o charakterze sportowo – rekreacyjnym. Pierwszą z nim była organizacja II Biegu Sienkiewiczowskiego, który odbył się 8 maja na wyznaczonej pętli w krzeszowickim parku. W imprezie wzięli udział uczniowie wszystkich klas, w tym klas najmłodszych. Minimalny dystans do przebiegnięcia przez 1 uczestnika wynosił 1km. Na ostateczną długość biegu złożyła się suma odległości przebiegniętych przez wszystkich uczestników. Bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki zaangażowaniu naszych podopiecznych udało się nam podwoić sukces zeszłorocznego dystansu.

30 maja 2015r. na terenie Naszej szkoły odbył się również II Sienkiewiczowski Piknik Rodzinny. Ze strony naszej akcji „Wf z klasą” zostały zorganizowane następujące konkurencje o charakterze sportowo – rekreacyjnym:

 • Kraina zabaw
 • Rodzinny turniej kometki oraz piłki siatkowej
 • Test sprawności fizycznej dla dzieci i dorosłych
 • Mecz piłki nożnej oraz piłki siatkowej nauczyciele kontra uczniowie

Zarówno bieg jak i piknik rodzinny w ramach lokalnej akcji sportowej cieszył się dużym zainteresowaniem i zyskał przychylną opinię społeczności lokalnej.

Jeżeli chodzi o program wsparcia z zakresu wychowania fizycznego dla nauczycieli klas I – III w maju doszło do spotkania nauczycieli wychowania fizycznego z nauczycielami klas najmłodszych, na których poruszone zostały zagadnienia problematyczne i ewentualne możliwości ich rozwiązania. Spotkanie miało charakter twórczej dyskusji i wymiany poglądów, opierało się głównie na poszukiwaniu sposobów przeprowadzania efektownych lekcji wychowania fizycznego pomimo ograniczonej infrastruktury bazowej.

Ponadto dla klas I – III oraz klas IV – VI organizowane są w ramach programu aktywne przerwy, na których uczniowie mogą rywalizować w wybranych konkurencjach z zakresu gier i zabaw sportowych. Przerwy cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów.

Podsumowując w roku szkolnym 2014/2015 udało się zrealizować wszystkie założone cele wynikające z programu „Wf z klasą”.

maj 15

II BIEG SIENKIEWICZWOWSKI!!!

Witamy na blogu po dłuższej  nieobecności,która zaowocowała  ustaleniem konkretnych terminów realizacji nowych zadań przewidzianych na semestr drugi.

Pierwszym ważnym dla Nas projektem, który stworzyliśmy w pilotażowej edycji programu, i cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów Naszej  szkoły stała się organizacja II Biegu Sienkiewiczowskiego, który odbył się 8 maja w parku krzeszowickim z udziałem wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników Naszej szkoły.

Zeszłoroczną ideą biegu było pokonanie „wspólnych” 168km na 168 rocznicę urodzin naszego  Patrona Henryka Sienkiewicza – udało się na wówczas pokonać dystans 378wspólnie pokonanych kilometrów.

Tegorocznym  celem i ambicją wszystkich uczestników oraz organizatorów było pobicie wyniku zeszłorocznego!!!

Bieg został zorganizowany na wyznaczonej pętli (1km) w graniczącym ze szkołą Parku zwanym „plantami”. W biegu uczestniczyć mogli wszyscy uczniowie, pracownicy oraz nauczyciele. Minimalny dystans do przebiegnięcia przez 1 uczestnika to 1km, każdy uczestnik mógł powtórzyć bieg w dowolnym momencie jego trwania po  odpoczynku. Młodsi uczestnicy mogli pokonać dystans w formie marszobiegu. Każdy „zaliczony” kilometr był odnotowany osobiście przez każdego z biegaczy na specjalnie przygotowanych planszach.

Na ostateczną długość biegu złożyła się suma odległości przebiegnięty „wspólnych” przez wszystkich uczestników biegu w czasie jego trwania, zaś zamierzony cel został w pełni osiągnięty bowiem udało się nam przebiec łącznie 870km, więc  nie tylko pobiliśmy zeszłoroczny rekord ale go podwoiliśmy i jeszcze kilometrów pozostało co nas bardzo cieszy!!!

Najlepsi z naszych biegaczy przebiegli indywidualnie nawet 11km co pokazuje, że stara, dobra „królowa sportu” – czyli lekkoatletyka „ podana w odpowiednim opakowaniu” potrafi nie tylko mobilizować podopiecznych do dużego wysiłku i to bez narzuconej rywalizacji ale być źródłem świetnej zabawy dla wszystkich.

Wszystkim uczestnikom i organizatorom  serdecznie dziękujemy!!!

 

iconicon

icon

maj 15

II Sienkiewiczowski Piknik Rodzinny!!!!

                              Naszym drugim projektem w ramach Lokalnej Akcji Sportowej jest współorganizacja II Sienkiewiczowskiego Pikniku Rodzinnego, który odbywa się głównie z inicjatywy i dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców jak również Dyrekcji ,Rodziców oraz Grona Pedagogicznego.

II Sienkiewiczowski Piknik Rodzinny odbędzie się 30 maja 2015r.na terenie Naszej szkoły. Jest to pomysł hybrydowy łączący pomysłami, zaangażowaniem i rozmachem całe Grono Pedagogiczne, Rodziców i uczniów.

Wśród atrakcji, które nas czekają znalazły się między innymi:

 • Gra terenowa
 • Malowanie twarzy
 • Zawody sportowe
 • Zabawki dmuchanie
 • Ścianka wspinaczkowa
 • Decoupage
 • Pokaz strażaków oraz komandosów
 • Słodka kawiarenka

thumb.html

gru 14

RAJD ROWEROWY!!!

 

icon4icon1

icon2icon5

 

icon3

         We wtorek 7.10.2014r w ramach akcji „WF z Klasą” oraz akcji „Odblaskowa szkoła”klasa VI a wybrała się na rajd-wycieczkę rowerową po okolicach Krzeszowic.
W wycieczce brało udział 25 u
czniów klasy 6A i 5 opiekunów ( 3 nauczycieli i 2 rodziców) . Całkowita trasa pokonana przez uczestników rajdu wynosiła około 20 km.
Zgodnie z przepisami ruchu drogowego grupa poruszała się w dwóch kolumnach po 15 osób a odległość między kolumnami rowerów wynosiła około 300m.
Każdy uczestnik rajdu posiadał kask rowerowy i kamizelkę odblaskową. Około 50 % trasy przebiegało leśnymi szlakami reszta publicznymi drogami na których grupy zachowywały szczególną ostrożność. Bardzo ważnym elementem była kontrola sprawności roweru zwłaszcza hamulców które były niezbędne podczas pokonywania licznych wzniesień .
Trasa rajdu: Krzeszowice- Czatkowice- Dębnik- Paczółtowice- Czerna Gospodarstwo Agroturystyczne Państwa Janików- Krzeszowice

gru 14

MIKOŁAJKOWO NA SPORTOWO!!!!

IMG_6042 IMG_6036mik2

    Dnia 05.12.2014r. odbyły się wmik Naszej Szkole dwa Turnieje Mikołajkowe Piłki Siatkowej z udziałem uczniów oddziału sportowego, uczniów klasy VI a oraz rodziców i nauczycieli Naszej Szkoły. Organizatorami „Mikołajek na sportowo” byli nauczyciele wychowania fizycznego: pani Marta Kurek i pan Maciej Sendor.
Rywalizacja w obu grupach wiekowych była bardzo zacięta. Dzieci rywalizowały zgodnie z zasadami fair play.
Za udział w turnieju dzieci otrzymały drobne słodkości zakupione przez rodziców oraz odznaki :SUPER SIATKARZA I SUPER SIATKARKI. Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy.
W grupie starszej wybrano najlepszą zawodniczkę i zawodnika turnieju  MVP zostali: Kinga Załuska i Oskar Kania-uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki.

WYNIKI TURNIEJU:
1. FC GUMISIE (Igor Stolarek, Piotr Muszyński),
2. KARMELKI (Karolina Adamczyk, Natalia Dziura),
3. BAD ROLLS ( Aleksander Pyrdek, Kamil Motyl )

Klasa VI a
1. DIABEŁKI (Milena Mirek, Kinga Załuska, Zofia Muszyńska, Wioletta Bochenek)
2. STEFOWE NACZYNIA ( Martyna Więcek, Alicja Adamczyk, pani Marta Kurek, pan Arkadiusz Więcek)
3. FC PRALKA ( Michał Głogowski, Jan Bronowski, Antoni Bodzęta, Oskar Kania)

mikolajki1