ReżySERowie

Oto nasz Top 10 reżyserów:

1. James Cameron

James Cameron

Zaszokował wszystkich swoją superprodukcją Avatarem. Jednak każdy z nas najbardziej kojarzy go z filmem Titanic , emocjonalnej i burzliwej historii dwojga kochanków. 

2. Andrzej Wajda

Naszym zdaniem Ojciec polskiego kina. Twórca wielkich produkcji takich jak : Pan Tadeusz, Wesele, Katyń, Człowiek z marmuru  oraz Człowiek z żelaza.

3. Krzysztof Kieślowski

Zdobył uznanie tym, że w czasach, w których tworzył nie nawiązywał do współczesnych problemów Polski. Odzwierciedlił to w filmie „Podwójne życie Weroniki”.

4. Roman Polański

Jest najbardziej znanym reżyserem polskim na świecie, zadebiutował „Dwaj ludzie z szafą”. My jednak kojarzymy go z  filmami: „Pianista”, „Dziecko Rosemary” oraz „Dziewiąte wrota”.

5. Agnieszka Holland

Reżyserka uwielbianego przez nas filmu „W ciemności”.

6. Jerzy Hoffman

Jeden z najpopularniejszych współczesnych reżyserów. Niestrudzony adaptator Trylogii Sienkiewicza i innych dzieł zaliczanych do kanonu polskiej literatury.

7.Steven Spielberg

Steven Spielberg

Jest uważany za najwybitniejszego reżysera naszych czasów. Na swoim koncie ma wiele ważnych dla światowej kinematografii filmów. Jest człowiekiem, o którym ludzie piszą książki i rozprawy naukowe. Spielberg nie uczył się reżyserii w żadnej ze szkół, jest samoukiem.

8. Quentin Tarantino

Quentin Tarantino

Gdy w 1992 roku na ekrany wszedł film „Wściekłe psy”, wyreżyserowany przez nikomu nieznanego debiutanta Quentina Tarantino, krytycy chórem krzyknęli, że oto mamy do czynienia z narodzinami prawdziwego talentu.

9. David Fincher

David Fincher

David Fincher urodził się 28 sierpnia 1962 roku w Denver. Zaczynał od filmów reklamowych i teledysków. Współpracował z takimi artystami jak: Rolling Stones, Paula Abdul, George Michael.

10. Peter Jackson

Peter Jackson I

Można stwierdzić, że miłość do tworzenia filmów tkwiła w nim od dziecka, zwłaszcza do horrorów, urodził się w halloween. Nie skończył żadnej szkoły, porzucił edukację w wieku 17 lat. Jego pierwszym filmem był „Zły smak” nakręcony w 1987 wyłącznie z funduszy Jacksona.