Akcja medialna: „Lekcje z telefonem”

AKCJA MEDIALNADrogie Uczennice, Drodzy Uczniowie!

Oficjalnie ogłaszamy trzecią w tej edycji AKCJĘ MEDIALNĄ!

Pierwsze dwie akcje medialne wypadły bardzo dobrze – mieliśmy duży odzew, stąd nie było łatwo wyłonić zwycięzców.

Liczymy, że nasza najnowsza akcja medialna „Lekcje z telefonem” będzie dla Was równie interesująca.

Czytaj dalej

Kategorie Akcja medialna, Bez kategorii, Włącz się! Młodzi i media | Zostaw komentarz

Akcja medialna: Zmiany mediów, zmiany świata

AKCJA MEDIALNADrogie Uczennice, Drodzy Uczniowie!

Oficjalnie ogłaszamy drugą w tej edycji AKCJĘ MEDIALNĄ!

 

Pierwsza akcja medialna poświęcona trailerom wybranych książek wypadła śpiewająco – mieliśmy duży odzew, stąd nie było łatwo wyłonić zwycięzców.

Liczymy na to, że nasza najnowsza akcja medialna „Zmiany mediów, zmiany świata’’ będzie dla Was równie interesująca. Tym razem chcielibyśmy, abyście skupili się na narzędziach komunikacji.

Czytaj dalej

Kategorie Akcja medialna, Bez kategorii, Młodzi i media, Włącz się! Młodzi i media | Zostaw komentarz

Blogi CEO

computer-768608_640Jak już wiecie z naszych wcześniejszych wpisów blogowe szaleństwo ruszyło na jesieni. Uczestnicy najnowszej edycji „Włącz się. Młodzi i media” przystąpili do akcji CEO zachęcającej do założenia własnego bloga, wszystko po to, aby  dokumentować swoje działania i stać się jeszcze bardziej medialnym.

Co się  u nich dzieje? Jak wyglądają obecnie blogi? Sami byliśmy ciekawi.

Założyciele bloga Medi@lni http://blogiceo.nq.pl/zspmodlnica/ postanowili wyjść naprzeciw społecznej znieczulicy, która niestety ostatnio stała się obecna w naszym społeczeństwie. Wystarczy spojrzeć na osoby, które mijamy w komunikacji miejskiej, sklepie, szkole czy pracy- przeważają spuszczone głowy, brak kontaktu wzrokowego, a czasami nawet powiedzenie życzliwego Dzień dobry odchodzi w zapomnienie. W ramach propagowania życzliwości, uczniowie zorganizowali Dzień Życzliwości. Samorząd uczniowski wraz panią pedagog witał uśmiechem każdego ucznia wchodzącego do szkoły. Dodatkowo uczniowie sporządzili karteczki zapisane miłymi wyznaniami i pozdrowieniami, które przypinali do specjalnej Tablicy Życzliwości. Pedagog tego dnia stała się reporterem uwieczniającym promienne uśmiechy uczniów. Sporządzono na ich bazie filmik promujący życzliwą atmosferę w szkole. Niebawem zostanie rozstrzygnięty konkurs na najbardziej uśmiechnięte zdjęcie.

Z kolei autorzy bloga Piątka w Cyberprzestrzeni http://blogiceo.nq.pl/piatkawcyberprzestrzeni/ dostarczają swoim czytelnikom cennej wiedzy na temat pierwszej pomocy. Zamieścili krótkie filmiki z poradami co należy robić w sytuacji zagrożenia życia, które zajęły zaszczytne I i II miejsce w konkursie zorganizowanym przez Urząd Miasta Chorzów.  Interesują ich głównie tematy związane z ochroną bezpieczeństwa życia. Idąc za ciosem, udali się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, gdzie zwiedzili najnowocześniejszą w Polsce salę edukacyjną. Przekonali się o konsekwencjach braku wentylacji na podstawie symulacji sytuacji z wykorzystaniem tzw. „dymu filmowego”.

Koordynatorzy bloga Fantastyczni http://blogiceo.nq.pl/fantastyczni/ do bycia medialnymi podchodzą bardzo poważnie. Pracują nad gazetką szkolną „GimŻycie”, promują szkolne talenty, obserwują życie kulturalne, a nawet uczestniczą w spotkaniach poetyckich.  Z okazji świąt Bożego Narodzenia zamieścili poruszający wpis, w którym podzieli się swoimi refleksjami na temat samego święta i związanych z nim tradycjami.

Blog Lekturowa pomoc http://blogiceo.nq.pl/lekturowapomoc/ zawiązał się w ramach szkolnego koła dziennikarskiego. Uczniowie podeszli do sprawy bardzo ambitnie. Kierując się zasadą, że bycie dziennikarzem to przede wszystkim misja służenia innym, zdecydowali zająć się problemem czytelnictwa i zachęcać czytelników swojego bloga do czytania książek w ramach autorskiej kampanii Sukces zaczyna się od czytania. Zamieszczają motywacyjne wpisy przedstawiające korzyści płynące z lektury książek,  a w wolnej chwili nakłaniają do sporządzania noworocznych postanowień. Ich determinacja i pasja zasługują na podziw.

Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania wszystkich blogerów. Mamy nadzieję, że zapał będzie im towarzyszyć również w kolejnych miesiącach pracy. Są dowodem na to, że bycie medialnym to czysta przyjemność.

 

Kategorie Bez kategorii, Włącz się! Młodzi i media | Zostaw komentarz