Blog? Co to takiego?

Możliwe, że niektórzy z Was zadają sobie pytanie czym właściwie jest blog. Wiele się teraz o nich mówi, bardzo dużo osób je tworzy, jeszcze więcej czyta, ale nie każdy musi wiedzieć, co to takiego, ten blog?

Oto kilka informacji dla Was:

Blog to skrót od Web-log, często określany internetowym dziennikiem, może stanowić jedną z form prezentacji zebranych materiałów. Jest to rodzaj strony internetowej, na której autor umieszcza datowane wpisy, wyświetlane kolejno.

W Polsce istnieją prawie 3 miliony blogów. Ich forma często bywa swobodna, a autorzy stwarzają internautom możliwość komentowania poszczególnych postów oraz zamieszczanych zdjęć i filmików.

Dziś blog tak naprawdę zastępuje dzienniki, pamiętniki, w których kiedyś autorzy zapisywali swoje obserwacje i swoją twórczość. Każdy może mieć swojego bloga, który jest udostępniany powszechnie i którego można komentować.

Każdy blog zbudowany jest najczęściej z:

 1) wpisów – wyświetlanych chronologicznie (od najstarszych do najnowszych) na głównej stronie bloga. Jak tworzyć ciekawe wpisy podpowiadamy TUTAJ.

Jak stworzyć pierwszy wpis na blogu? Czytaj…

 2) stron – można je dodać samodzielnie i umieszczać na nich dodatkowe informacje, które uzupełnią blog. Strony wyświetlane są za pomocą widgetu “Strony” lub jako pasek (belka) pod nagłówkiem bloga.

Czym różni się wpis od strony? Czytaj…

 3) komentarze – dodajemy je zwykle pod wpisami, wyrażając w ten sposób swoją opinię na temat treści wpisu, a nawet całego bloga.

7 zasad dobrego komentowania. Czytaj…

 

Wyjątkowość blogów polega na tym, że można je aktualizować w dowolnym miejscu - w szkole, w domu, na wakacjach, a nawet – dla bardziej “zTIKowanych” – przez telefon. Blogi stworzono z myślą o osobach , które nie chcą uczyć się języka HTML (lub nie mają na to czasu), ani projektowania stron internetowych. Do założenia i prowadzenia bloga wykorzystuje się specjalne oprogramowanie zwane platformę blogową. Po wprowadzeniu swojego wpisu do prostego formularza online i kliknięciu „opublikuj” wpis natychmiast staje się widoczny dla innych osób.
To proste jak 2+2 ! Jeśli umiesz wysłać e-mail, możesz także założyć i prowadzić swój własny blog.

Jeżeli macie pytania bądź problemy techniczne związane z tworzeniem bloga, publikacją materiałów napiszcie koniecznie do nas w komentarzach lub bezpośrednio maila ( Kontakt)

red. Monika Wolińska

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Inspiracje z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge