Mój tygodniowy plan medialny

Jak często oglądacie telewizję? Ile książek czytacie? Do jakich gazet zaglądacie? Ile czasu spędzacie przed telewizorem?

Pewnie dość trudno odpowiedzieć Wam na te pytania. Dlatego, aby odkryć do jakich środków przekazu oraz mediów sięgacie, a także by sprawdzić jak często to robicie, proponujemy Wam wypełnienie: Mojego tygodniowego planu medialnego.

Wystarczy, że będziecie na bieżąco, przez tydzień wypełniali tabelkę, w której opiszecie jak długo oglądalicie telewizję, czytalicie gazetę itd. w ciągu tygodnia oraz co dokładnie było treścią tych materiałów, a także dodacie informację, dlaczego właśnie to wybraliście i czego oczekiwaliście czytając, słuchając czy oglądając dany materiał. (Możecie wypełnić tabelkę również przypominając sobie co robiliście przez ostatni tydzień)

Najważniejszy będzie efekt końcowy. Przekonacie się na czym skupiacie się w wolnym czasie (jeśli chodzi o media), a także będziecie mogli przeanalizować czy jesteście z tego zadowoleni , czy nie i ewentualnie wprowadzić modyikacje.

Wrócimy do tego tematu po świętach. Ciekawe jakie rezultaty uzyskacie i czy będziecie z nich zadowoleni :) Proponujemy abyście zamieszczali je na Waszych blogach wraz z komentarzmi, czy spoedziewaliście się takich wyników, czy zaskoczyły Was?

My będziemy z zaciekawieniem zaglądać na Wasze blogi.

(kliknij na moj_tygodniowy_plan_medialny, by uzyskać plik z planem medialnym dla Ciebie, a także instrukcję do tego zadania)

 

Powodzenia!

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Inspiracje, Materiały pomocnicze, Młodzi i media z tagami: , , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

6 Responses to Mój tygodniowy plan medialny

 1. Daj znać: Materiał pomocniczy do zadania 1 | Blog Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Luboniu. Programu "Włącz się. Młodzi i media"

 2. mmadajczykglowacka powiedział:

  Dziękuję za ten materiał. Niedawno uczniowie otrzymali zadanie napisania wypowiedzi na temat „Ja i media”, tak więc plik z tabelką do wypełnienia bardzo im się przyda :) Umieściłam link na blogu do Waszego wpisu http://blogiceo.nq.pl/medialnaedukacja/2012/12/20/106/
  Pozdrawiam :)

  • monika123 powiedział:

   Cieszę się, że materiał się przydał. Taka chwila refleksji nad częstotliwością i jakością kontaktów z mediami pewnie przydałaby się nam wszystkim. Ciekawe, jakie spostrzeżenia mają Pani uczniowie – może napiszą o swoich „wynikach”, przemyśleniach na blogach? Pozdrawiam:) Kasia Grubek, CEO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge