Co nowego w programie?

Czytamy Wasze blogi z różnych dziedzin – film, muzyka, życie szkoły, media, wydarzenia lokalne.

Zachęcamy do regularnych wpisów – cieszymy się, że większość blogów jest prowadzona systematycznie.

Wybraliśmy kilka ciekawych wpisów z Waszych blogów.

Pierwszym z nich jest „Historia naszego lokalnego społeczeństwa” – wpis na blogu uczniów ze szkoły w Trzebnicy

Ostatnio  odbyła się tam debata                      „Ekotransport w powiecie trzebnickim – perspektywy rozwoju”. Było to zadanie rekrutacyjne do Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dwóch uczniów z tej szkoły chce zostać posłami XIX sesji SDiM. Problem poruszony podczas debaty jest jak najbardziej aktualny nie tylko w tej miejscowości. Trzymamy kciuki i liczymy na sukces!

Zobaczcie co wynikło z kilkugodzinnej dyskusji. A czy u Was w szkołach prowadzone są takie debaty? Podzielcie się swoimi pomysłami i wnioskami.

Drugi wpis, który nas zaciekawił pochodzi z blogu „Złote serce”- licealistów z Trzebnicy

Wolontariat, bo ten temat poruszają uczniowie, jest dobrowolną pracą na rzecz drugiego człowieka. Szlachetny czyn osób o wielkim sercu. Uczniowie przedstawiają korzyści, które można zyskać dzięki takiej pracy. Przeprowadzili wywiad z aktywną wolontariuszką, która opowiada o swojej działalności.

Sprawdźcie jakie tajemnice zdradziła Agnieszka.

Z kolei na blogu „Stacja” przeprowadzili bardzo interesujący wywiad z jednym z nauczycieli, który jest również artystą. Możecie zobaczyć jego prace i poznać pasję nauczyciela.

Malarstwo to zajęcie wymagające dużo pracy. Praca nauczyciela na pełen etat jest bardzo odpowiedzialna – czy możliwe jest pogodzenie tych dwóch zajęć? Sprawdźcie sami!

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Inspiracje, Młodzi i media, Włącz się! Młodzi i media, Włącz się! Młodzi i media - edycja 2012/13 z tagami: , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge