Wizerunek w sieci!

„Jak Cię widzą, tak Cię piszą”- znane powiedzenie przekazywane z pokolenia na pokolenie. Pierwsze wrażenie jakie zrobimy na drugim człowieku jest najważniejszym „krokiem” m.in. do zdobycia pracy, czy zawarcia nowej znajomości. Na nasz wizerunek ma wpływ kilka elementów: ubiór, sposób wyrażania, zachowanie, czy kultura. Ważne jest, aby nie udawać naszych zachowań i reakcji.

Umniejsza to naszej osobowości, a kłamstwo zostaje szybko wykryte. Takimi działaniami tworzymy negatywny samych siebie.

Dziś nie tylko bezpośredni kontakt tworzy obraz naszej osoby, ale również Internet ma wpływ na nasz wizerunek. Wraz z postępem nowoczesnych technologii, obok realnego życia prowadzimy życie wirtualne. Kontakt na portalach społecznościowych jest substytutem bezpośrednich spotkań ze znajomymi w ulubionej restauracji. Niestety sieć jest bardzo brutalna, pamięta wszystkie nasze błędy i potknięcia. Internet stał się nowym miejscem do tworzenia naszego wizerunku dla szerszej masy odbiorców.

Poprzez działania takie jak: umieszczanie różnych zdjęć, komentowanie postów, czy prowadzenie bloga przedstawia się obraz naszej osobowości i zainteresowań. W obecnych czasach wizerunek w sieci jest bardzo ważny, a niestety nie zależy on tylko od nas. A od czego tak naprawdę i jakie są techniki tworzenia pozytywnego wizerunku?

Tym tematem zajęli się gimnazjaliści z Działdowa. Zobaczcie efekty ich pracy.

Zachęcamy do przeprowadzenia takich lekcji w pozostałych szkołach. Polecamy Wam materiały o wizerunku w sieci i kulturze w sieci. Znajdziecie tam wiedzę w pigułce oraz scenariusze do przeprowadzenia lekcji.

Podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami na ten temat i relacją z zajęć!

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Inspiracje, Materiały pomocnicze, Młodzi i media z tagami: , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge