Edukacja medialna w twojej szkole

Idzie jesień, nie ma na to rady;) Cieszymy się wciąż słonecznymi dniami, ale już myślimy o nowym roku szkolnym i planujemy, jak wam urozmaicić nadchodzące miesiące w szkole.

Program „Włącz się. Młodzi i media” to odpowiedź na potrzebę edukacji medialnej młodych ludzi.

Proponujemy wam materiały pomocnicze, pomysły na zajęcia, konferencję, warsztaty, kurs internetowy, prowadzenie blogów, zadania z dziedziny mediów dla uczniów.

 

Więcej informacji o tegorocznej edycji znajdziecie na stronie www.ceo.org.pl/media.

A poniżej cytujemy wypowiedzi nauczycieli, którzy wzięli udział w poprzedniej edycji programu:

Widzę potrzebę edukacji medialnej. Młodzież często bezkrytycznie podchodzi do treści przekazywanych przez media. Dostrzegam również przepaść między tradycyjną szkołą (nastawioną na wykłady), a zmianami w mentalności kolejnych roczników uczniów.

***

Prowadzę zajęcia dziennikarskie, uważam edukację medialną za bardzo ważny element nauczania w szkole. Projekt był szansą uatrakcyjnienia zajęć, zdobycia nowych umiejętności zarówno przez uczniów, jak i przeze mnie.

***

Edukacja medialna jest ważnym aspektem współczesnej szkoły. Uczeń musi umieć poruszać się w gąszczu informacji i umiejętnie z nich korzystać.

 

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Inspiracje, Młodzi i media, Włącz się! Młodzi i media z tagami: , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge