Nowy rok z nowymi mediami

Trwa rekrutacja do programu „Włącz się. Młodzi i media”. Jest nam bardzo miło, że wybieracie Państwo naszą inicjatywę i aktywnie – razem z nami – chcecie wykorzystać ten rok szkolny.

Witamy nauczycieli i uczniów, którzy kontynuują swoje działania z pierwszej edycji oraz tych, którzy przystąpili do programu po raz pierwszy. Wierzymy, że wspólnie uda nam się zwrócić uwagę uczniów na to, jak świadomie korzystać z mediów.

Edukacja medialna to aktualnie ważna dziedzina. Warto zwrócić na nią uwagę. Przypominamy, ze wszyscy, którzy zgłosili się do programu powinni przeprowadzić z uczniami zajęcia o mediach, np. czym są media, jakie media są najbardziej popularne wśród młodych ludzi, jak krytycznie odbierać treści przekazywane w mediach itp. Pracę nad projektem należy dobrze zaplanować. Proponujemy skorzystać z harmonogramu, który znajduje się na stronie programu.

Jednak to nie wszystko. Uczniowie będą przygotowywać własne materiały na wybrany temat/wybrane tematy: mogą pisać teksty dziennikarskie, nagrywać filmy, tworzyć słuchowiska, przygotować fotoreportaże. My zachęcamy do korzystania z nowych technologii – przykłady narzędzi do wykorzystania na każdym etapie pracy nad projektem można znaleźć tutaj: http://www.ceo.org.pl/pl/projekt/news/tik-etapy-projektu

Prace uczniowskie powinny być gdzieś opublikowane. Mogą to być gazetki szkolnie, radiowęzeł, itp. My proponujemy Wam blog. Blogować zaczęli już uczestnicy poprzedniej edycji programu. Na ich blogach powstały rzetelne teksty publicystyczne, krytyczne recenzje, śmieszne felietony, ambitne reportaże i fantastyczne filmy. Zachęcamy do odwiedzania tych blogów Oraz do zakładania własnych blogów.

Jak założyć blog? To proste!

Krok 1 – rejestracja w serwisie CEO

Założenie bloga wiąże się z założeniem konta w serwisie CEO – Edutubie. Aby prowadzić bloga wybierz jedną z opcji poniżej:

- Mam konto w serwisie CEO, ale nie zakładałem/am jeszcze bloga –> Aby założyć bloga przejdź do kroku 2 i postępuj według instrukcji.

- Nie mam konta w serwisie CEO –> Aby założyć bloga najpierw musisz założyć konto w serwisie –> wejdź na www.edutuba.pl i wypełnij formularz rejestracyjny.

WAŻNE:

- wymyślony przez Ciebie login nie może zawierać spacji, ani typowo polskich liter tjł, ś, ą, ę, ć, ż, ź, dź, dż, ń

- przed wskazaniem szkoły w formularzu, upewnij się do jakiej szkoły przypisał się Twój nauczyciel (zapytaj o to). Wybierz z listy tą samą – unikniesz w ten sposób problemów.

- po wypełnieniu formularza rejestracyjnego kliknij przycisk ZAREJESTRUJ , a następnie sprawdź maila, podanego podczas rejestracji. Nasz system wyśle do Ciebie link aktywacyjny, w który należy kliknąć, aby potwierdzić rejestrację.

Krok 2 – wybór programu

Po zakończeniu rejestracji w serwisie CEO (tzn. kliknięciu linka, który znajdziesz w mailu aktywującym), wejdź na stronę www.edutuba.pl i zaloguj się na swoje konto. Następnie wejdź w zakładkę: „Moje programy” . Na liście programów, odszukaj logo „Włącz się”  i kliknij w ikonkę    , widoczną po prawej stronie. Po kliknięciu ikona zmieni się na  , a to oznacza, że Twoje zgłoszenie zostało wysłane do koordynatora programu, który w ciągu 7 dni zaakceptuje Twój udział. Po zatwierdzeniu zgłoszenia ikona zmieni się na  . Otrzymasz wtedy także mail z informacją o przyjęciu do programu.

WAŻNE: dopóki ikona nie zmieni się na założenie bloga nie będzie możliwe.

Krok 3 – zakładam bloga

1. Zaloguj się w serwisie CEO, wejdź w zakładkę Moje programy i sprawdź, czy Twoje zgłoszenie do programu Opowiem Ci o wolnej Polsce zostało zatwierdzone – powinna pojawić się ikona  .
2. Jeśli tak jest, wejdź na: http://blogiceo.nq.pl/wp-login.php Pojawi się okno:

 

3. Zaloguj się (loginem i hasłem,którego używasz do logowania do serwisu CEO), a następniewypełnij krótki formularz.

Jeśli nazwa z jakiegoś powodu jest nieprawidłowa lub zajęta przez innego użytkownika, formularz wyświetli się ponownie wraz z komunikatem co należy zmienić/poprawić.

WAŻNE: 
Nazwa bloga może składać się z małych liter i cyfr. Nie używaj w nazwie bloga polskich znaków (ł, ś, ą, ę, ć, ż, ź, dź, dż, ń) –> blog zostanie założony, ale znaki te zostaną pominięte w nazwie. Przykład: chcąc nazwać bloga: szóstoklasiści, wpisz tę nazwę bez polskich znaków, czyli szostoklasisci. Inaczej system założy bloga o nazwie: szstoklasici.

4. Jeśli zaproponowana przez Ciebie nazwa jest w porządku, blog jest Twój! Pojawi się wtedy taki komunikat:

Blog jest Twój! Gotowe! Możesz już blogować!

Najciekawsze blogi i wpisy będziemy prezentować na głównym blogu programu.

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Młodzi i media, Włącz się! Młodzi i media, Włącz się! Młodzi i media - edycja 2012/13 z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge