Qmasz? III Akcja medialna!

qmamCzas na kolejne zadanie. Tym razem chcemy pokazać Wam sposoby tworzenia mediów. Zaczynamy od prasy, która jak zapewne wiecie, radzi sobie coraz słabiej, i od internetu, który tak spowszedniał, że niemalże zaczyna zastępować inne media. Czy te dwa światy da się połączyć? Oto wyzwanie dla Was!

Czy pamiętacie „Proroka codziennego”? Dziennik z Harrego Pottera, w którym były animacje, ruszające się zdjęcia i filmiki? Teraz ma swój odpowiednik. To właśnie Qmam.

Qmam - to miks znanych mediów – e-gazeta, którą można publikować w sieci lub zgrywać do pdf i drukować. Oprócz tekstów i grafik, qmam pozwala na wstawienie dźwięków, video i linków do stron www. Na mam.media.pl znajdziecie gotowe makiety, czekające tylko na waszą inwencję twórczą.

Zapoznajcie się z materiałami, instrukcjami, inspiracjami na stronie twórców (mam.media.pl), a potem wykonajcie zadanie od eksperta:

YouTube Preview Image

Zachęcamy Was do projektowania pierwszych stron gazet codziennych, popularnych dzienników.

Swoje odpowiedzi wyślijcie na adres: agata.janeczek@ceo.org.pl

W treści mejla koniecznie podajcie:

  • imiona i nazwiska autorów – uczniów
  • imię i nazwisko nauczyciela-koordynatora akcji medialnej
  • adres mejlowy nauczyciela-koordynatora akcji medialnej
  • oraz pełną nazwę szkoły.

Na wasze odpowiedzi czekamy do 28 lutego 2014 r.!

 

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Akcja medialna, Bez kategorii, Młodzi i media, Prasa, Włącz się! Młodzi i media z tagami: , , , , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge