Włącz się w blogowanie!

b1

Przeglądamy na bieżąco blogi programu „Włącz się. Młodzi i media” – tematyka blogów okazuje się różnorodna, a realizacja wpisów pomysłowa i kreatywna!

Dotychczas, najwięcej blogów poświęconych jest wydarzeniom w waszych szkołach – piszecie o spotkaniach z ciekawymi osobami, codzienności szkolnej, o waszych wyprawach. Dzielicie się też waszymi przemyśleniami, piszecie o pasjach, modzie, piłce nożnej, kulturze Japonii, a nawet o kryminalnych zagadkach. Zobaczcie jakie blogi najbardziej nas zainteresowały.

Uczą, bawią i pozytywnie zaskakują

Z blogów o życiu szkoły wybraliśmy PRESSNET 13KI oraz KULTURA WŚRÓD NAS . Na pierwszym blogu zobaczyć możemy filmik nagrany przez uczniów śpiewających piosenkę językiem migowym, na drugim autorzy zamieszczają swoje zdjęcia z prac nad gazetką szkolną. O życiu szkolnym można mówić i pisać niesztampowo, jednocześnie dbając o interakcję z czytelnikiem!

Wasza kreatywność nie tylko nas zaskoczyła i pozwoliła dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, ale także zapewniła dobrą rozrywkę.  Na przykład, na blogu Zagadki Kryminalne, oprócz recenzji książek, oraz opublikowanych ciekawostek ze świata kryminału, możemy zabawić się w detektywów i próbować swoich sił w rozwiązywaniu kryminalnych spraw-zagadek. Autor zadbał też, żeby layout bloga wprowadzał odpowiedni nastrój – jest stworzony w dość mrocznej kolorystyce. Brawo za spójność wyglądu z treścią! Pod względem tej spójności warto także zwrócić uwagę na prowadzone z pasją blogi o społeczeństwie i kulturze Japonii JAPAN STORY  i JAPOŃSKIE PLOTKY.

Kilka porad od nas

Pamiętajcie, że nawet jeśli jest dobrze, zawsze można coś ulepszyć, żeby wasze blogi były jeszcze bardziej atrakcyjne. Żeby wyróżniały się i przyciągały jeszcze większą uwagę warto pisać je regularnie i linkować np. na swoich profilach portali społecznościowych (np. Facebook). To oznacza większą liczbę odsłon i komentarzy na blogach, co motywuje do zamieszczania kolejnych wpisów! Bardzo ważna jest też dobra, jasna komunikacja oraz interakcja z czytelnikiem. Piszcie prosto, jasno i pamiętajcie o interpunkcji, która często pomaga dobrze zrozumieć myśli, jakie chcecie przekazać w tekście.

Wykorzystujcie multimedia. To co przyciąga odbiorców, to nie tylko słowo pisane, ale także wygląd waszego bloga. Jeśli będzie atrakcyjny i będzie robił dobre pierwsze wrażenie, jest duża szansa, że zostanie pozytywnie zapamiętany, a treść – przeczytana. Co odstrasza? Przede wszystkim wielkie ściany tekstu, dlatego zwracajcie uwagę, by tekst przełamywać śródtytułami, filmami, zdjęciami.

WŁĄCZajcie SIĘ!

Na koniec zachęcimy Was cytatem znalezionym także na jednym z Waszych blogów – ZAREDNIKI :

„A nawet gdy blog jest czytany tylko przez tego, co go pisze, to przecież sprawił, że myśl, choćby banalna, że refleksja, choćby płytka, że obserwacja, choćby powierzchowna – została wyrażona. Że dzięki temu jest porządniejsza, lepiej pomyślana.” – Jerzy Bralczyk

My oczywiście czytamy wasze wpisy i was również zachęcamy do lektury blogów innych blogerów „Włącz się. Młodzi i media”.

Czekamy na wasze kolejne, ciekawe wpisy, dyskusje w komentarzach oraz na nowe blogi! Te można zakładać pod adresem: http://blogiceo.nq.pl/ Nie czekajcie, WŁĄCZcie SIĘ!

Mateusz Rybka

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Inspiracje, Młodzi i media, Włącz się! Młodzi i media z tagami: , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

One Response to Włącz się w blogowanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge