Co słychać na waszych blogach? Co nowego?

IMG_6649Rozpoczął się już drugi semestr roku szkolnego i programu „Włącz się. Młodzi i media” – warto podsumować poprzedni, może też poszukać pomysłów na kolejne działania. Na blogach piszecie na różne tematy: o szkole, zainteresowaniach, sporcie. Niektórzy próbują swoich sił w dziennikarstwie i starają się pisać bardzo profesjonalnie. Zamieszczają informacje o codziennych wydarzeniach w szkole, prowadzą gazetkę szkolną z prawdziwego zdarzenia. Tak trzymać!

Chcielibyśmy tym razem zwrócić waszą uwagę na bloga prowadzonego przez uczennice Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie: http://blogiceo.nq.pl/ciekawi/

Autorki bloga piszą o wydarzeniach, które mają miejsce w ich szkole, np.:

- maraton filmowy

- spotkania w ramach warsztatów dziennikarskich

- Tydzień Kultury Języka

- lekcja historii regionalnej

- warsztaty twórczego pisania

 

text2mindmap-300x239

 

A oto linki do stron z podsumowaniem niektórych akcji:

http://blogiceo.nq.pl/ciekawi/2014/02/04/efekty-naszych-zajec/

http://blogiceo.nq.pl/ciekawi/2014/03/01/warsztaty-tworczego-pisania/

http://blogiceo.nq.pl/ciekawi/2014/01/16/my-mlodzi-dziennikarze/

Szczególnie podobają nam się warsztaty twórczego pisania. Dzięki takim inicjatywom można zainteresować się pisarstwem, utwierdzić się w tym, że to co robimy ma sens i zyskać zachętę do dalszej pracy.

Relacje autorek bloga są przekazane w zrozumiały sposób, dobrze napisane. Wpisy nie przerażają ilością tekstu i towarzyszą im zdjęcia dopełniające obrazu.

Zobaczcie też, jak blogerki wykorzystują programy dostępne w Internecie:

http://blogiceo.nq.pl/ciekawi/2014/03/03/dieta-medialna/

http://blogiceo.nq.pl/ciekawi/2014/03/02/kodeks-dziennikarski-mapa-mysli/

Gratulujemy udanego bloga i regularności wpisów oraz zachęcamy do dalszego pisania.

Drodzy blogerzy, piszcie, komentujcie blogi innych, nawiązujcie kontakt z czytelnikiem, zadawajcie mu pytania, a być może następnym razem napiszemy o waszym blogu.

Pamiętajcie, że warto pisać regularnie – czasami nawet codzienne wydarzenia opisane w barwny sposób mogą przerodzić się w reportaż z prawdziwego zdarzenia.

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Inspiracje, Młodzi i media, Włącz się! Młodzi i media, Włącz się! Młodzi i media - edycja 2012/13 z tagami: , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge