Kampanie uczniowskie – co było, a co przed nami

do preziZachęcamy do obejrzenia kampanii społecznych, które wymyślili i przeprowadzili uczniowie w ramach programu Włącz się. Młodzi i media. Mamy nadzieję, że zainspirują Was one do swoich działań!

A już niedługo zaprezentujemy kampanie uczniowskie, które zostały zrealizowane w 2015/2016.  Chętnych do pokazania swoich spotów zapraszamy na Festiwal Kampanii. Zgłoszenia cały czas trwają.

Zobaczcie co nas czeka podczas Festiwalu i wypełnijcie formularz zgłoszeniowy.

Co nas czeka?

Podczas Festiwalu uczniowie wezmą udział w grze medialnej - w grupach będą przemieszczać się z punktu do punktu, wykonując zadania i zdobywając nowe umiejętności i wiedzą z zakresu mediów.

Dla nauczycieli szykujemy warsztaty z rysicielstwa (jak budować narrację przy pomocy obrazu) oraz z animacji poklatkowej (proste narzędzia internetowe i aplikacje do robienia animacji).

Drugi dzień Festiwalu to czas dla Was – przegląd kampanii - poprosimy przedstawiciela/przedstawicielkę z każdego zespołu o krótką (5minutową: 15 slajdów x 20 sek.) prezentację waszej kampanii. Po każdorazowej prezentacji kampanii (3 bloki po 4 kampanie) zaprosimy uczniów do rozmowy o waszej pracy nad kampanią, rezultatach, sukcesach i trudnościach.

Z przyczyn organizacyjnych możemy zaprosić 12 szkół ( (z każdej szkoły 3 uczniów i nauczyciel/nauczycielka). O wyborze zespołów szkolnych na Festiwal zadecyduje aktywność uczniów przez okres pracy nad kampanią i udziału w programie „Włącz się. Młodzi i media” i jakość projektu. Zapewniamy nocleg i wyżywienie, nie zwracamy kosztów podróży.

Chcesz pokazać swoją kampanię, wziąć udział w warsztatach i w grze medialnej? Wypełnij

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Zgłoszenia przyjmujemy do 25 maja.

Uczniowskie kampanię 2014/2015

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, edycja 2014/15, kampanie społeczne, Warsztaty, konferencje, Wydarzenia, Włącz się! Młodzi i media. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge