złote blogi

15578_1436445411Koniec roku szkolnego już za chwilę – to znak, że najwyższy czas podsumować rok aktywności na blogach uczniowskich prowadzonych w programie „Włącz się. Młodzi i media”. Przede wszystkim chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim uczestnikom, którzy z zapałem włączyli się w nasz program i tworzenie blogów.

Zgodnie z zapowiedziami przyznaliśmy odznaki, które są formą wyróżnienia aktywnych blogerów – uczniów i uczennic – docenienia ich pracy na blogu związanej z działaniami w programie. Srebrną odznakę otrzymały te blogi, które były aktywne przez jeden semestr. Wytrwali, czyli aktywnie prowadzący bloga przez dwa semestry zostali odznaczeni złotą odznaką. Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do pracy w kolejnych edycjach programu.

Jeżeli komuś brakuje motywacji do działania, piękna pogoda i słońce powodują, że staje się leniwy, to zachęcamy do regularnego czytania bloga uczniów Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim https://mocmotywacji.wordpress.com/. Autorzy przekazują nam moc motywacji, która pomaga rozwiązywać najróżniejsze problemy.

Z kolei autorki i autorzy blogów Gimbuz https://blogiceo.nq.pl/gimbuz/ i SŁODZIAKI Z TV PAKI http://blogiceo.nq.pl/slodziakiztvpaki/ poprzez swoją aktywność promują czytelnictwo. Na blogach możemy obejrzeć fotorelacje i przeczytać sprawozdania z kampanii przez nich prowadzonych. Z wielkim zapałem dzielą się radością czytania.

W ciekawy sposób czytelnictwo promują również uczennice i uczniowie Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie http://blogiceo.nq.pl/oczytani/ oraz z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gościcinie http://blogiceo.nq.pl/medialnassp/. Wykorzystują do tego sleeveface. Jest to fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Jak opisują uczniowie w efekcie powstaje złudzenie prezentujące inspirujące połączenie czytelnika z jego książkowym wcieleniem. Sleeveface stał się najbardziej rozpowszechniony za sprawą portali społecznościowych. Do takiej zabawy potrzebna jest jedynie wyobraźnia i aparat. Polecamy!

Dziewczyny na piątkę http://blogiceo.nq.pl/dziewczynynapiatke/ z Zespołu Szkół nr 3 w Rybniku zorganizowały kampanię „Zwierzę się nie zwierzy”, która dotyczy porzuconych i źle traktowanych psów. W swoich działaniach, które opisują na blogu namawiają do adopcji „najlepszych przyjaciół człowieka”, zachęcają do wolontariatu i pomocy zwierzętom. Apelują, że nie możemy być obojętni i musimy wyciągać pomocną dłoń do tych, którzy tego potrzebują.

Blogerzy i blogerki z Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie http://blogiceo.nq.pl/mediacafe/ na swojej stronie relacjonują kampanię „Postaw na rodzinę” oraz opisują swoje zmagania z wyborem wakacyjnej lektury. Natomiast opiekunka grupy umieściła na blogu szczere sprawozdanie z projektu, w którym opisuje co się udało, a co można było zrealizować lepiej. Liczymy, że każdy zrobi taki „rachunek sumienia” i wyciągnie wnioski na przyszłość. My także robimy ewaluację programu, aby udoskonalać i wprowadzać zmiany w przyszłej edycji.

Wszystkim bardzo dziękujemy za aktywność, mamy nadzieję, że każdemu z Was prowadzenie bloga przyniosło wiele satysfakcji. Życzymy wspaniałych wakacji i do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Edycja 2015/16, Inspiracje. Dodaj do zakładek ten link.

3 Responses to złote blogi

 1. MedialnaSSP powiedział:

  Bardzo dziękujemy za wyróżnienie. Uczestnictwo w programie „Włącz się. Młodzi i media” było dla nas super zabawą i oczywiście nauką. Zamierzamy w kolejnym roku szkolnym dalej prowadzić bloga i dzielić się z wami naszymi pracami. Pozdrawiamy z Gościcina.

 2. Beata powiedział:

  Dziękujemy za wyróżnienie.
  Praca w projekcie dostarczyła nam wiele emocji, wzruszeń, ale przede wszystkim niezwykłych doświadczeń i dużej porcji wiedzy.
  Dziękujemy za pomoc i wsparcie.
  Pozdrawiamy wakacyjnie. Zespół z Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie.
  Beata ostatnio opublikował..Czas podsumowań.My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge