Co działo się w tym roku

TAK BYŁOAkcje medialne, webinaria, kursy internetowe, sieci liderskie i Festiwal Kampanii to najważniejsze działania, które odbyły się w tym roku! 

….

;

;

;

;

;

;

AKCJA MEDIALNARok zaczęliśmy z przytupem, kiedy to zaraz po zebraniu zgłoszeń ogłosiliśmy pierwszą akcję medialną. Młodzież miała za zadanie zmierzyć się z „Językiem mediów”. Poszło im świetnie, a my wiedzieliśmy, że w tym roku mamy wyjątkowo zdolną i kreatywną młodzież.

 

KURSYChoć w międzyczasie odbyły się szkolenia dla mentorów kursów internetowych, gdzie uaktualnialiśmy treści kursu oraz dodawaliśmy nowe zagadnienia, to nie zwalnialiśmy tempa.

 

 

LIDERKI EDUKACJI MEDIALNEJ CEOJeszcze w październiku widzieliśmy się z Liderkami Edukacji Medialnej CEO, z którymi rozmawiałyśmy o planach na cały rok i rozwoju ich sieci.

 

 

KURSYZaraz potem zaczęliśmy pracę nad nowymi materiałami edukacyjnymi I rozpoczęliśmy kursy internetowe dla uczniów i nauczycieli.

.

.

WEBINARIUMNawet w grudniu nie zwolniliśmy tempa i zaprosiliśmy was na pierwsze webinarium pt”Jak skutecznie promować swoje działania w mediach”. Prowadziła je dla nas Zuzanna Piechowicz.

 

 

GRAW ramach świątecznego prezentu z okazji Bożego Narodzenia udostępniliśmy Wam naszą autorską grę – Inaczej mówiąc, gdzie mogliście zabawić się ze swoimi uczniami, rozbudzić ich kreatywność i sprawdzić jakich słów z języka mediów używają najczęściej.

 

BLOGIZaraz po Nowym Roku zaczęliśmy cykl artykułów eksperckich na naszym blogu. To dzięki naszym liderkom i ekspertom mogliście przeczytać o pomysły na lekcje i ćwiczenia z wykorzystaniem nowych mediów.

Cały czas przyglądaliśmy się waszym aktywnościom na blogach. Komentowaliśmy wasze posty, podsyłaliśmy nasze pomysły i chwaliliśmy wasze rozwiązania. Nadszedł więc czas na przyznanie srebrnej odznaki dla najbardziej aktywnych blogerów.

KURSYLuty to zawsze dla nas zintensyfikowany czas ze względu na zakończenie kursów internetowych. Zarówno uczniowskie zespoły, jaki i nauczyciele dobrnęli do końca i zyskali dodatkową wiedzę o mediach, a my wysyłaliśmy zaświadczenia i nagrody. zrobiliśmy też podsumowania waszych zmagań.

 

WEBINARIUMJednak cały czas intensywnie planowaliśmy kolejne animacje, dlatego jeszcze w lutym zaprosiliśmy was na kolejne webinarium. Tym razem na warsztat wzięliśmy „Konstrukcję fabuły w filmach krótkometrażowych”, które poprowadziła dla nas Agnieszka Kruk.

.

AKCJA MEDIALNAA ponieważ nie lubimy zwalniać tempa już w marcu zaprosiliśmy Was do udziału w kolejnej akcji medialnej. Tym razem uczniowie i uczennice mieli zaledwie 3 godziny na przygotowanie plakatu. I tym razem nie mieli sobie równych.

 

FESTIWAL KAMPANIIKwiecień to już był czas zbierania materiałów i przygotowywania się do Festiwalu Kampanii. Coraz aktywniej prosiliśmy was o wysyłanie do nas krótkich informacji o tym co wybraliście za temat Waszej kampanii. Zaczęły się prace logistyczne nad programem i grą medialną.

Maj upłynął pod znakiem zadań organizacyjnych przygotowujących do festiwalu. Nie mogliśmy się pomylić i wszystko musiało zostać domknięte na ostatni guzik.

Grand Final naszego programu – czyli Festiwal Kampanii to był plan na czerwiec. Uczniowie z całej Polski, którzy przyjechali do Warszawy spędzili dwa dni w murach Narodowego Instytutu Audiowizualnego poznając nowe zagadnienia i aplikacje. Nawiązali nowe kontakty. Wzięli udział w zaproponowanych przez nas aktywnościach i pełni zapału wrócili do swoich szkół, by o wszystkim opowiedzieć pozostałym członkom zespołu.

AKCJA MEDIALNA (1)Program dobiegał końca, a my dalej w pełni sił wysyłaliśmy zaświadczenia i dyplomy dla szkół, które brały udział w programie. Cały czas pamiętaliśmy także o waszych blogach. Dlatego jeszcze przed końcem roku szkolnego ponownie przyznaliśmy srebrne i złote odznaki dla najbardziej aktywnych blogerów.

Teraz planujemy już przyszłą edycję programu, niedługo zwiśnie formularz zgłoszeniowy i opis tego, co możemy wam zaproponować w nowym roku szkolnym. Śledźcie naszą stronę i Facebooka, aby być na bieżąco! Mam nadzieję, że od września znowu będziecie z nami!

zespół

Włącz się. Młodzi i media

 

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Edycja 2015/16, Materiały pomocnicze. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge