Liderki po warsztatach

Tym razem grupa naszych liderek spotkała się, aby przedyskutować plany na kolejny semestr działań. 

liderki

 

To były intensywne dwa dni pracy.  30 września – 1 października nasze liderki spotkały się w Warszawie, by przedyskutować wszystko to, co udało się osiągnąć w ciągu ostatniego roku. Były podsumowania, przemyślenia, pomysły na przyszłość.

Choć pogoda nas nie rozpieszczała wszystko zaczęło się zgodnie z planem. Po pierwszym powitaniu, przedstawieniu programu przyszedł czas na intensywną pracę.

Zaczęliśmy od podsumowania pracy w poprzednim roku i znalezieniu dwóch przeszkód, który pojawiły się w każdej sieci. Udało nam się poszukać alternatywnych rozwiązań rozwiązania problemów, dzięki metodzie kapeluszy myślowych E. de Bono.

Dzięki uporządkowaniu myślenia udało się wypracować rozwiązania, które nie były oczywiste, a które być może przyniosą skutek w przyszłości.

Kolejnym etapem było zaplanowanie działań w następnym semestrze. Do rozpoczęcia planowania zdecydowaliśmy się wykorzystać metodę myślenia wizualnego. Rysowanie osób, emocji, schematów, skojarzeń wyzwoliło nowe pokłady energii i pobudziło kreatywność.

liderki2Następnego dnia wspólnie wybrałyśmy się na Festiwal Aplikacji Moblinych. To właśnie tam nasze liderki mogły samodzielnie przetestować aplikacje i urządzenia, które warto polecić innym nauczycielom i uczniom.

Czas na podsumowanie szkolenia minął niezwykle szybko. Udało się jednak wypracować nowe rozwiązania i pomysły, które wszyscy uczestnicy sieci będą mieli okazje przetestować już w najbliższym semestrze.

 

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge