Blogomania-prawdziwy szał blogów

blogSprawdźcie poczynania naszych blogerów, którzy w ramach projektu „Włącz się” poszukują ciekawych tematów i publikują relacje ze swoich działań i pasji. Może i Wy pójdziecie w ich ślady. Kto wie?

Wydaje Ci się, że pisanie bloga to żmudna i trudna praca? A znalezienie tematu niesie ze sobą same trudności. Nic bardziej mylnego. Blogi opanowały naszą rzeczywistość. Pisze prawie każdy, bo każdy pisać może. Tematów jest bez liku. Nie istnieją złe tematy, cała sztuka tkwi w ciekawym przedstawieniu zagadnienia, aby było ono gratką dla przyszłego czytelnika. Lubisz pisać, obserwujesz otoczenie i jesteś ciekawy świata? To do dzieła! Może przykład młodych blogerów będzie dla Ciebie wystarczającą motywacją. Przekonaj się sam.

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zdecydowali się spróbować swoich sił w popularnym blogowaniu. W ramach projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Włącz się” publikują własne wpisy relacjonujące podejmowane działania, aktywności w ramach projektu, bądź informują o postawionych sobie celach. Mówiąc krótko, są medialni i chcą o tym mówić głośno.

 

Autorzy bloga FANTASTYCZNI http://blogiceo.nq.pl/fantastyczni/: Marta, Nina, Ola, Zuzia i Hubert  z zaangażowaniem piszą o życiu kulturalnym w swojej szkole oraz w najbliższym środowisku, doceniając przy tym szkolne talenty. Wychodzą naprzeciw nowym wyzwaniom i chętnie uczestniczą w różnorodnych warsztatach. Naszą uwagę szczególnie przykuły warsztaty dobrych słów poświęcone analizie słów oraz umiejętności właściwego wyrażania myśli za ich pomocą. Dodatkowo ich szkoła- Gimnazjum nr.2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie może pochwalić się sukcesami własnego chóru „Our Voice”. Są otwarci na nowe pomysły i chętnie się nimi z nami dzielą.

 

Z kolei uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół im. H.Wagnera w Będzinie na blogu W@gnerMedia http://blogiceo.nq.pl/mzs2bedzin/ tworzą wpisy przedstawiające życie swojej szkoły. Dodatkowo, co ciekawe wykonują również zakładki do książek. W ramach projektu czytelniczego przygotowali zakładki związane tematycznie z lekturą omawianą na zajęciach z języka polskiego, którą była „Ania z Zielonego Wzgórza”. Chyba niejeden z nas pokusiłby się o ładną zakładką, która umiliłaby czytanie w zimowe wieczory. Na pochwałę zasługuje cel, który sobie postawili. Uczniowie planują przygotować film społeczny na obchody 30-lecia swojej szkoły. Nie możemy się doczekać i trzymamy kciuki za ten pomysł.

 

Założycielki bloga PODROZEZYCIA http://blogiceo.nq.pl/podrozezycia/ pokazują, że nie tylko uczniowie chętnie angażują się w projekty takie jak ten. Jest to kobiecy zespół składający się z grona czterech uczennic i współpracującej z nimi nauczycielki języka polskiego i wos-u. Jak sama nazwa wskazuje fascynują się podróżami. Na ich blogu możemy znaleźć bardzo ładne fotografie, które dodatkowo oddają klimat miejsc i dodatkowo zachęcają czytelników do udania się w podróż w najbliższej wolnej chwili. Opisują atrakcje polecanych przez siebie miast w Polsce, a dodatkowo przekazują najważniejsze informacje na ich temat. Jest to blog skierowany do miłośników odkrywania nowych miejsc.

Bacznie obserwujemy poczynania naszych dziennikarskich talentów i wiernie im kibicujemy. Wszystkim blogerom życzymy powodzenia i zachęcamy Was do tworzenia kolejnych wpisów. Wierzymy, że staną się one inspirujące dla czytelników.

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Inspiracje, Młodzi i media, Włącz się! Młodzi i media. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge