Blogi CEO

computer-768608_640Jak już wiecie z naszych wcześniejszych wpisów blogowe szaleństwo ruszyło na jesieni. Uczestnicy najnowszej edycji „Włącz się. Młodzi i media” przystąpili do akcji CEO zachęcającej do założenia własnego bloga, wszystko po to, aby  dokumentować swoje działania i stać się jeszcze bardziej medialnym.

Co się  u nich dzieje? Jak wyglądają obecnie blogi? Sami byliśmy ciekawi.

Założyciele bloga Medi@lni http://blogiceo.nq.pl/zspmodlnica/ postanowili wyjść naprzeciw społecznej znieczulicy, która niestety ostatnio stała się obecna w naszym społeczeństwie. Wystarczy spojrzeć na osoby, które mijamy w komunikacji miejskiej, sklepie, szkole czy pracy- przeważają spuszczone głowy, brak kontaktu wzrokowego, a czasami nawet powiedzenie życzliwego Dzień dobry odchodzi w zapomnienie. W ramach propagowania życzliwości, uczniowie zorganizowali Dzień Życzliwości. Samorząd uczniowski wraz panią pedagog witał uśmiechem każdego ucznia wchodzącego do szkoły. Dodatkowo uczniowie sporządzili karteczki zapisane miłymi wyznaniami i pozdrowieniami, które przypinali do specjalnej Tablicy Życzliwości. Pedagog tego dnia stała się reporterem uwieczniającym promienne uśmiechy uczniów. Sporządzono na ich bazie filmik promujący życzliwą atmosferę w szkole. Niebawem zostanie rozstrzygnięty konkurs na najbardziej uśmiechnięte zdjęcie.

Z kolei autorzy bloga Piątka w Cyberprzestrzeni http://blogiceo.nq.pl/piatkawcyberprzestrzeni/ dostarczają swoim czytelnikom cennej wiedzy na temat pierwszej pomocy. Zamieścili krótkie filmiki z poradami co należy robić w sytuacji zagrożenia życia, które zajęły zaszczytne I i II miejsce w konkursie zorganizowanym przez Urząd Miasta Chorzów.  Interesują ich głównie tematy związane z ochroną bezpieczeństwa życia. Idąc za ciosem, udali się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, gdzie zwiedzili najnowocześniejszą w Polsce salę edukacyjną. Przekonali się o konsekwencjach braku wentylacji na podstawie symulacji sytuacji z wykorzystaniem tzw. „dymu filmowego”.

Koordynatorzy bloga Fantastyczni http://blogiceo.nq.pl/fantastyczni/ do bycia medialnymi podchodzą bardzo poważnie. Pracują nad gazetką szkolną „GimŻycie”, promują szkolne talenty, obserwują życie kulturalne, a nawet uczestniczą w spotkaniach poetyckich.  Z okazji świąt Bożego Narodzenia zamieścili poruszający wpis, w którym podzieli się swoimi refleksjami na temat samego święta i związanych z nim tradycjami.

Blog Lekturowa pomoc http://blogiceo.nq.pl/lekturowapomoc/ zawiązał się w ramach szkolnego koła dziennikarskiego. Uczniowie podeszli do sprawy bardzo ambitnie. Kierując się zasadą, że bycie dziennikarzem to przede wszystkim misja służenia innym, zdecydowali zająć się problemem czytelnictwa i zachęcać czytelników swojego bloga do czytania książek w ramach autorskiej kampanii Sukces zaczyna się od czytania. Zamieszczają motywacyjne wpisy przedstawiające korzyści płynące z lektury książek,  a w wolnej chwili nakłaniają do sporządzania noworocznych postanowień. Ich determinacja i pasja zasługują na podziw.

Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania wszystkich blogerów. Mamy nadzieję, że zapał będzie im towarzyszyć również w kolejnych miesiącach pracy. Są dowodem na to, że bycie medialnym to czysta przyjemność.

 

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Włącz się! Młodzi i media. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge