Co słychać na uczniowskich blogach?

computer-768608_640Zachęcamy do zapoznania się z przeglądem poczynań naszych blogerów, którzy w ramach projektu „Włącz się. Młodzi i media” zajmują się ciekawymi tematami i publikują warte uwagi relacje ze swoich działań i pasji.

Autorzy bloga Lekturowa Pomoc promują czytelnictwo korzystając z każdej nadarzającej się okazji. Organizowali akcje z okazji walentynek, Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego i początku wiosny. Wszystko po to, żeby zachęcić swoich rówieśników do czytania, gdyż jak stwierdzili „książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni”.

Twórcy bloga Antyhejt65 od dłuższego czasu przygotowywali film, który ma skłonić do refleksji i i zniechęcić do używania mowy nienawiści. Nam materiał bardzo się podobał, gratulujemy autorom i zachęcamy wszytskich do zapoznania się efektami pracy uczniów i uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 65 im. Fr.Żwirki i Wigury w Poznaniu.

Podróżniczki z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych im. Stanisława i Władysława Grabskich w Kole na blogu opisują swoje dotychczasowe wyjazdy i miejsca, do których chciałyby pojechać. Na ich stronie możemy zapoznać się z licznymi ciekawostkami i interesującymi historiami dotyczącymi różnych zakątków świata.

Na blogu Medi@lni uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Modlnicy przedstawiają efekty zaangażowania w nową akcję medialną pt. „Zmiany mediów, zmiany świata’’. Opisują także swoje przygody z Fejsmenem, z którym zapoznali się podczas jednego ze spotkań zorganizowanego z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Jak obiecują autorzy bloga już zaczęły się przygotowania do tygodnia związanego z cyberzagrożeniami, w trakcie którego zaprezentują specjalnie przygotowane na tę okazję filmy.

Recenzentki z Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Łączanach regularnie opisują, recenzują i polecają przeczytane przez siebie książki. Ostatnio na ich blogu pojawiło się omówienie „Krwi na śniegu” Jo Nesbo i „Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes. Należy jednak zaznaczyć, że recenzje nie są jedyną działalnością podejmowaną przez autorki bloga, oprócz tego dziewczyny zajmują się organizacją wieczorów filmowych i wydarzeń związanych ze Świętem Biblioteki.

Kolejny blog – Zdrowie w Biezdrowie poświęcony jest zdrowemu, ale smacznemu odżywianiu. Dzięki przepisom uczniów Zespołu Szkół w Biezdrowie dowiadujemy się jak przyrządzić specjalne ciastka owsiane przygotowane z okazji Dnia Kobiet, muffinki z czekoladą a także pyszne burgery.

Bardzo aktywni na swoim blogu są uczniowie z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie. Fantastyczni nie tylko opisują wydarzenia w których uczestniczą (m.in. Wiosenny Talent Show, Konkurs piosenek „Piosenki Marka Dutkiewicza”), ale także przeprowadzają wywiady z osobami zajmującymi się pracą medialną. Z pewnością warto zaglądać na opracowanego przez nich bloga.

Bardzo nas cieszy zaangażowanie wszystkich blogerów i blogerek. Mamy nadzieję, że zapał będzie im towarzyszyć również w kolejnych miesiącach pracy. Bacznie obserwujemy poczynania wszytkich uczestników projektu. Życzymy powodzenia i zachęcamy Was do tworzenia kolejnych wpisów. Wierzymy, że staną się one inspirujące dla czytelników.

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Młodzi i media. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge