WŁĄCZ WRAŻLIWOŚĆ!

Kochani!

W marcu i kwietniu bardzo intensywnie pracowaliśmy nad kampanią społeczną „Włącz wrażliwość!”. Rezultaty naszych działań publikujemy w formie fotoreportażu Karoliny Florek. A przy okazji bardzo dziękujemy Pani Halinie Rams, ze Stowarzyszenia SURSUM CORDA, za bezpłatne wypożyczenie sprzętu. Serdeczne podziękowania składamy również wszystkim aktorom, którzy zdecydowali się zagrać w naszym filmie. Jesteście wspaniali :)
1

Postanowiliśmy przez jeden dzień sprawdzić, co czują osoby, poruszające się o kulach i na wózkach inwalidzkich. W jaki sposób pokonują liczne przeszkody, które spotykają w naszym mieście?
2

Okazuje się, że problemy pojawiły się już na samym początku…
3

Jak pokonać schody? Wszystkie nasze doświadczenia postanowiliśmy udokumentować…
4

Aktorzy, reżyser, operator kamery… trwają prace nad filmem.
5

Ostatnie dyskusje nad kształtem kampanii.
6

Mamy nadzieję, że włączycie się w naszą akcję. :)

Pierwsze spotkanie- pierwsze decyzje :)

Na pierwszym spotkaniu podjęliśmy jednogłośnie decyzję, że w tym roku zajmiemy się problemami ludzi niepełnosprawnych. Dlaczego wybraliśmy ten temat? Po pierwsze: okazuje się, że w naszym otoczeniu jest wielu takich ludzi, tylko w pośpiechu prawie ich nie zauważamy. Zwykle też bagatelizujemy ich problemy, bo przecież nas to nie dotyczy. Mam dwie zdrowe ręce, zdrowe nogi, mogę swobodnie chodzić, biegać, sięgać po wszystko, czego chcę. Nie przeszkadza mi nierówny chodnik, wąskie i śliskie schody, czy odjeżdżający autobus… I tak sobie żyjemy swobodnie, nie zastanawiając się nawet, jak na co dzień w małych miasteczkach w Polsce radzą sobie ludzie mniej sprawni?

Opracowaliśmy wstępny plan, który w skrócie można określić w dwóch słowach: wiedza i działanie.

W grudniu postanowiliśmy zacząć od dwóch akcji charytatywnych oraz wyemitowania w naszej szkole audycji na temat praw człowieka. Chcieliśmy przypomnieć wszystkim, że prawa człowieka przysługują nam niezależnie od tego czy mamy problem ze zdrowiem czy nie. WSZYSCY JESTEŚMY RÓWNI!

 

Jeśli chcecie posłuchać audycji to kliknijcie na link:

 Całosc_mixdown.mp3

 

 

Włączyliśmy się!

Jesteśmy grupą młodych ludzi, uczniów klas dziennikarskich z „szóstki”, czyli VI LO w Nowym Sączu.
Chcemy zmieniać świat na lepsze, dlatego postanowiliśmy aktywnie działać w środowisku lokalnym.
Naszą inspiracją są słowa Ralpha W. Emersona:

Do wszystkiego, co czynisz potrzeba Ci odwagi. Jakikolwiek kurs obierzesz, zawsze znajdzie się ktoś, kto powie Ci, że idziesz w złym kierunku. Zawsze pojawi się pokusa myślenia, że Twoi krytycy mają rację. By nakreślić kurs działania i zrealizować go do końca, potrzeba Ci odwagi żołnierza”.

Poznajcie nas:

:projekt

projekt2

Bartosz Matras
Klaudia Peregrym
Anna Główczyk
Olga Szczurek
Dominika Brożek
Magdalena Polczyk
Alicja Kwit
Klaudia Matuła
Karolina Florek
Angelika Kmiecik
Artur Ziajkiewicz
Natalia Banach
Paweł Kosiński
Krzysztof Latka
Ewa Garbowska
Łukasz Kmak
Sebastian Zięcina

Oto my, ekipa z szóstki ;)

Już wkrótce, kolejny wpis :)