Nie tylko uczniowie kręcą filmy!

Rusza nowy, roczny projekt Akademii Nowych Horyzontów skierowany do nauczycieli. Tym razem to oni będą kręcić filmy. W czasie rocznego cyklu zajęć (spotkania będą odbywały się w Warszawie jeden weekend w miesiącu) kursanci nauczą się jak napisać scenariusz do filmu krótkometrażowego, poznają tajniki pracy z kamerą oraz podstawowe zasady montażu. Ponadto uczestnicy projektu będą mieli możliwość przyjrzeć się animacji z bliska, zapoznać się z technikami wykorzystywanymi podczas jej tworzenia, a przede wszystkim zrealizować własną!

W czasie trwania kursu nauczyciele poznają metody wykorzystywania filmu i nowych mediów w pracy z uczniami, opracują projekt filmowy współgrający z podstawą programową, który będą mogli dołączyć do planu zajęć szkolnych. Finałowym zadaniem będzie stworzenie i samodzielne zrealizowanie własnego filmu krótkometrażowego.

Rekrutacja rozpoczyna się 14 maja i potrwa do 29 czerwca. W pierwszym etapie należy zgłosić się wypełniając formularz elektroniczny (dostępny na stronie Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej od pierwszego dnia rekrutacji), w drugim wysłać organizatorom scenariusz swojego pomysłu, w którym opisze się sposób wykorzystania pracy nad realizacją  filmu kręconego wraz z  uczniami w szkole.

Lista osób zakwalifikowanych do projektu zostanie ogłoszona 13 lipca.

Zachęcamy do wzięcia udziału w zajęciach Akademii Nowe Horyzonty!

Więcej informacji na stronie Akademii Nowych Horyzontów.

 

Anna Litwiniuk

Leave a Reply

 

*

CommentLuv badge
css.php