3. Festiwal Filmoteki Szkolnej

Tuż po wakacjach, już po raz trzeci spotkają się w Warszawie uczestnicy Filmoteki Szkolnej. Akcja! Podczas dwudniowego (27-28 września) Festiwalu Filmoteki Szkolnej zaprezentują realizowane przez siebie projekty, skonsultują je z ekspertami, a w ramach nocnego maratonu filmowego wspólnie obejrzą nakręcone przez siebie filmy. Dodatkową atrakcją, która czeka na uczniów, będą wizyty w wytwórniach, studiach i archiwach filmowych. Organizatorzy (CEO i PISF) przygotowali także warsztaty dla młodzieży, podczas których młodzi adepci sztuki filmowej pod okiem fachowców (z takich instytucji jak Warszawska Szkoła Filmowa, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Archiwum Filmoteki Narodowej, Studia Miniatur Filmowych) zmontują nakręconą wcześniej scenę, narysują postać z kreskówki, czy podłożą głos do filmu.

Czekamy na zgłoszenia od zespołów czteroosobowych (nauczyciel i maksymalnie trzech uczniów).

Spieszcie się, bo formularz zgłoszeniowy do udziału w Festiwalu należy wypełnić do 8 czerwca!

Chcielibyście zobaczyć/zrobić coś specjalnego na Festiwalu, jeśli macie jakieś pomysły piszcie.

Więcej informacji o Festiwalu zajdziecie tutaj.

Anna Litwiniuk

 

 

Na zachętę relacja z zeszłorocznej edycji:

 

3 Responses to “3. Festiwal Filmoteki Szkolnej”

 1. Ewa Musiał says:

  Zachęcam do wzięcia udziału w festiwalu, panująca na nim atmosfera,wiele filmowych wrażeń, możliwość wymiany doświadczeń, zwiedzanie wytwórni filmowych i zajęcia warsztatowe to największe atuty tej imprezy. Uczestniczyłam w pierwszej edycji Festiwalu Filmoteki Szkolnej i przyznam, że udział w nim pozytywnie wpłynął na moją aktywność w zakresie edukacji filmowej. Było to ważne i inspirujące doświadczenie.
  Ewa Musiał ostatnio opublikował..Odwiedź blog programuMy Profile

 2. Magdalena Rudnicka says:

  Brzmi zachęcająco. Zgłosiliśmy z uczniami swój udział. Dla młodych to zupełnie nowe doświadczenie. Muszę przyznać, że są to pasjonaci kina. Biorą udział w różnych projektach, ale nie mieli okazji uczestniczyć w warsztatach.Właśnie przygotowują dla FSz. Akcja! sprawozdanie ze swoich ostatnich działań w formie videorelacji. Podziwiam ich zapał do dzielenie się swoim doświadczeniem. Uczestniczyli w tym roku w projekcie Filmoteka Szkolna. Akcja! Udział w kursie internetowym zmobilizował ich do stworzenia DKF, zrealizowania kilku filmików. Są to ciekawe próby, ale wymagają konfrontacji i konsultacji z profesjonalistami. Dziękujemy za rekomendację.

 3. a_litwiniuk says:

  Bardzo się cieszymy, że weźmiecie udział w Festiwalu Filmoteki Szkolnej!
  Zakończyliśmy już rekrutację, na Festiwal zgłosiło się 60 szkół z całej Polski, szykuje się świetna zabawa. Niebawem, drogą mailową, będziemy informować o szczegółach.

Leave a Reply

 

*

CommentLuv badge
css.php