Święto Kina Polskiego

Szkolny Klub Filmoteki Szkolnej z Zespołu Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim zorganizował w dn. 24-26 kwietnia 2012 w imprezę propagująca polską twórczość filmową pt. „Święto Kina Polskiego”, którą dofinansował Polski Instytut Sztuki Filmowej.

W pierwszym dniu święta uczniowie wysłuchali wykładu na temat historii kina oraz wzięli udział w warsztatach filmowych, które poprowadził Sławomir Kozyrski, montażysta z lubelskiego oddziału TVP. W zajęciach uczestniczyli również zaproszeni goście – członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Iluzjon” przy II LO im. C.K.Norwida w Krasnymstawie wraz z opiekunem Ewą Magdziarz.

W trakcie intensywnych kilkugodzinnych zajęć uczniowie stworzyli szkolne wydanie programu informacyjnego. Była to dla nich doskonała okazja, aby sprawdzić się w roli dziennikarza, prezentera, operatora, aktora czy też montażysty. Uczniowie zdobyli nowe doświadczenia a na koniec z satysfakcją obejrzeli szkolnego newsa.

Jednym z punktów programu święta była również projekcja filmu w reżyserii A. Holland pt. „W ciemności” w Janowskim Ośrodku Kultury. W ostatnim dniu imprezy uczniowie wzięli udział w szkolnym maratonie filmowym. Imprezie towarzyszyły konkursy filmowe z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.

Impreza miała dużą wartość edukacyjną, ponieważ młodzież mogła w krótkim czasie uczestniczyć w różnych formach zajęć skupionych wokół filmu.

 

Emilia Żuber

One Response to “Święto Kina Polskiego”

  1. Ewa Magdziarz says:

    „Święto Kina Polskiego” to wspaniały pomysł i świetna organizacja! Co prawda uczestniczyliśmy tylko w pierwszym dniu imprezy, ale naprawdę warto było przyjechać do Janowa Lubelskiego! Zawsze z przyjemnością słucham wykładów na temat historii kina i uczestniczę w warsztatach filmowych, które prowadzi Sławek Kozyrski. Współpracuję z nim od 2006 r., więc mogłabym wiele napisać na ten temat. Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim i z II Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie bardzo szybko zintegrowali się i w krótkim czasie nagrali ciekawy filmik, który udało się zmontować i obejrzeć już pod koniec warsztatów! Jaką satysfakcję mieliśmy wszyscy, oglądając nasz pierwszy wspólny film! Mam nadzieję, że uda nam się razem popracować z kamerą w Krasnymstawie!

Leave a Reply

 

*

CommentLuv badge
css.php