Animowany Poznań

Serdecznie zapraszam wszystkich pozytywnie zakręconych na punkcie filmu, na dwa ostatnie dni

V Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR, odbywającego się w Poznaniu.

Festiwal nie jest przeznaczony jedynie dla dzieci, choć pewnie niektórym tak właśnie kojarzy się animacja. Oczywiście zawiera on szereg filmów skierowanych właśnie do młodego widza, ale i dla dorosłych znajdzie się tu mnóstwo ciekawych filmów krótko i długometrażowych. Największy blok tegorocznej edycji festiwalu to prezentacja dorobku filmowego i twórców związanych z wytwórnią National Film Board of Canada. Ważne miejsca w programie zajmuje również animacja plastelinowa. Podczas siedmiu festiwalowych dni, w stolicy Wielkopolski, można obejrzeć animacje zgłoszone do konkursu, jak i retrospektywy a także uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach.

Szczegóły na stronie: http://www.animator-festival.com/index.php?lang=PL

Proszę także pamiętać o otwartych zajęciach, na które nie potrzeba zgłoszeń, czyli master class lub prezentacjach (dziś master class z Jerzym Kucią a jutro dwie prezentacje dotyczące programu do tworzenia animacji Toon Boom).

Tych, którym nie udało się obejrzeć przeglądu filmów krótkometrażowych, zapraszam w piątek, na prezentację nagrodzonych filmów do kina Muza.

Mam nadzieję, że wizyta na Festiwalu będzie przy okazji ciekawą wyprawą do stolicy Wielkopolski, jeśli ktoś nie odwiedził jej jeszcze podczas Euro 2012;)

Do zobaczenia na projekcjach i warsztatach:)

Na zachętę filmik promujący Festiwal.

YouTube Preview Image

 

Katarzyna Czubińska

One Response to “Animowany Poznań”

  1. Kasia Zabłocka says:

    Bardzo, bardzo fajna ta czołówka – aż szkoda, że do Poznania tak daleko. Miekki,plastelinowy świat przyjemny dla każdego oka i każdego placa. Ja z dzieciakami i młodzieżą wybrałam się na niebiesko-foliowy ocean pełen plastelinowych potwórów morskich.

Leave a Reply

 

*

CommentLuv badge
css.php