III Festiwal Filmoteki Szkolnej

Już niedługo spotkamy się na III Festiwalu Filmoteki Szkolnej! Dla mnie i dla moich uczniów będzie to kolejny – trzeci – festiwal. Wspaniałe, inspirujące spotkania! Nic dziwnego, że jest tylu chętnych. Festiwal „zmusza” do podsumowania działań filmowych, zastanowienia się nad tym, co wyszło, a co trzeba zmienić. FFSz daje możliwość przyjrzenia się temu, co robią inni. Dla mnie jest to bezcenne! Sama mam dużo pomysłów i wiele osób chętnie ze mną współpracuje, ale zawsze przywożę z festiwalu cenne doświadczenia, wskazówki, pomysły. Bardzo podoba mi się pomysł nocnych spotkań z Filmoteką Szkolną. Na razie nie udało mi się zorganizować takich projekcji, ale wcześniej czy później na pewno je zorganizuję! Z niecierpliwością czekam na prezentacje szkół w czasie festiwalu. Sami także pracujemy nad tym, aby jak najlepiej zaprezentować się za kilka dni. Udało nam się zrealizować wiele ciekawych projektów, ale teraz jak to pokazać w pigułce? Przygotowujemy plakat ze zdjęciami, krzyżówkę, prezentację multimedialną. Może loterię i plakat z wycinkami z prasy? Czy możecie zdradzić Wasze pomysły?

Ewa Magdziarz

2 Responses to “III Festiwal Filmoteki Szkolnej”

  1. aleksandra says:

    My już się nie możemy doczekać, dopinamy ostatnie sprawy organizacyjne, żeby od czwartku wszystko sprzyjało wymianie pozytywnych doświadczeń i dobrej zabawie. Cieszę się ogromnie na działania, które przygotują szkoły przy swoich stoiskach, z opisów prezentowały się bardzo ciekawie.
    Do zobaczenia w czwartek!

  2. jm says:

    III edycja festiwalu dla mich uczniów i dla mnie była pierwszą. Fantastyczne doświadczenie. Nie tylko ze względu na świetny program – m.in byliśmy z wizytą w firmie zajmującej się postprodukcją, konsultowaliśmy nasze dokonania z Gregiem Zglińskim- ale także ze względu na możliwość kontaktu- rozmowy, wymiany pomysłów z grupą nauczycieli, którym „się chce”, robią bardzo ciekawe rzeczy, nie narzekają, że „młodzież coraz gorsza” itp..Jakie to budujące dowiedzieć się (i zobaczyć!), ile nauczyciel z pasją potrafi zdziałać także w zespole szkół zawodowych. Dziękuję organizatorom, szczególnie Oli i Edycie oraz wszystkim uczestnikom, a w szczególności Magdzie i Jarkowi

Leave a Reply

 

*

CommentLuv badge
css.php