Świat wokół mnie

Witajcie, chciałam Was zainteresować IV Ogólnopolskim Konkursem Małych Form Dokumentalnych skierowanym do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, którego organizacją zajmuje się Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku. To już czwarta edycja, poprzednie pozytywnie nas zaskoczyły ilością nadesłanych filmów i ich poziomem.
Nagrodzone w ubiegłym roku filmy można zobaczyć na stronach:

Celem konkursu jest uwrażliwienie na problemy codziennego życia i sytuację młodego człowieka we współczesnym świecie oraz inspirowanie uczniów do twórczej aktywności. Młodzież za pomocą kamery może wypowiedzieć się na temat swojego życia, planów, fascynacji, a także problemów, z którymi się styka w szkole, domu, środowisku. „Świat wokół mnie” to także zainteresowanie drugim człowiekiem, jego historią, odmiennością.

Dużym ułatwieniem dla uczniów- twórców i ich opiekunów jest ograniczenie czasu projekcji do 3 minut. Warunkiem niezbędnym jest zachowanie konwencji dokumentalnej!

Prace przyjmowane są do końca listopada. Regulamin konkursu i kartę zgłoszenia znajdziecie na stronie MDK w Rybniku http://www.mdk.rybnik.pl/

Ewa Klonowska

Leave a Reply

 

*

CommentLuv badge
css.php