Jak zrealizować filmową grę miejską?

14 listopada przeprowadziłam filmową grę miejską. Bardzo dziękuję za wypowiedzi do mojego poprzedniego wpisu na ten temat, ponieważ pojawiły się tam cenne wskazówki, z których skorzystałam. Dziś chciałabym się podzielić swoimi doświadczeniami.

Pozwolenie

Jeśli chodzi o kwestie formalne, to nie potrzebowałam zgody od burmistrza miasta na przeprowadzenie imprezy. Odbywała się ona we współpracy z dyrektorem Janowskiego Ośrodka Kultury. Celem ośrodka jest właśnie wspieranie rozwoju kultury, stąd „pod jego skrzydłami” możliwe jest realizowanie takich przedsięwzięć bez dodatkowej biurokracji.

Zadania

Zabawa była rzeczywiście udana. Młodzież musiała wykonać różne zadania, w tym m.in podać tytuły polskich filmów na podstawie obejrzanych fragmentów oraz nazwiska aktorów po wysłuchaniu ich głosów, przypisać nazwiska aktorów do zdjęć. Pojawiły się też krzyżówki filmowe. Świetnym zadaniem są też kalambury (rysowane i pokazywane), dotyczące tytułów filmów. Nie zabrakło cytatów z kultowych filmów. Uczniowie wcielili się w role bohaterów z „Rejsu”, ich wystąpienia zostały nagrane i czekają na montaż.

Nagrody

Sprawa nagród/ upominków budziła, jak zwykle, kontrowersje. 30 nagród dla uczestników, jak pozyskać pieniądze? Finansowo wsparł mnie dyrektor JOK a nagrody zamówiłam przez internet. Znalazłam stronę, na której zamówiłam filmy DVD za cenę ok 5-6 zł („Seksmisja”, „Pręgi”, „Komornik”).  Indywidualne dyplomy też cieszyły uczestników.

Liczba uczestników

Do udziału w grze filmowej zaprosiłam uczniów trzech szkół ponadgimnazjalnych w moim mieście, po 10 uczniów i 2 nauczycieli. W sumie 30 uczniów i 6 nauczycieli. Uczniowie przygotowali zadania. Trochę zostały one zmienione, żeby zawierały „element zaskoczenia”.

Obowiązki

Uczniowie fantastycznie sprawdzili się w roli osób odpowiedzialnych za przeprowadzenie zadań na danej stacji.

Czas i lokalizacja stacji

Gra filmowa trwała od 8.30 do 10.30. Przygotowaliśmy 5 stacji. W drogę wyruszyły 3 drużyny (po jednej z każdej szkoły) liczące 4 osoby. Drużyny otrzymały karty z informacją, o której godzinie muszą trafić do danej stacji. Dzięki temu uniknęliśmy kumulacji grup i opóźnień. Przy każdej stacji uczniowie mieli 15 min. na wykonanie zadań. ok 10.30 drużyny zarówno odwiedzające, jak i prowadzące stacje spotkały się w Janowskim Ośrodku Kultury. Przy kawie i herbacie wszyscy mieli okazję wyrazić swoje zadowolenie i uwagi. Pierwsza była taka, że za rok musimy zorganizować kolejną edycję :) Dla takiego krótkiego podsumowania mojej pracy warto było podjąć wysiłek.

Na koniec w sali kinowej odbyła projekcja filmu „Dług” z pakietu.

 

 

Leave a Reply

 

*

CommentLuv badge
css.php