Filmowa blogosfera

Filmowa blogosfera rośnie, a blogów o filmach, reżyserach, aktorach jest niezliczona liczba.

Trzeba się na któryś zdecydować, jeżeli nie chcemy poświęcać całego wolnego czasu na przegrzebywanie się przez tony informacji, a jednak interesuje nas co w internecie piszczy.

Przedstawiam wam 3 wybrane blogi (a może bardziej zbiory blogów) z całej masy dostępnych, ze względu na autorów, formę i ich luźny charakter, może któryś z nich was zaintersuje:

1. Blogi Małgorzaty Sadowskiej i Jacka Rakowieckiego na stronie Canal +

Przyjemne felietony z odrobiną wiedzy i ciekawostek filmowych. Polecam przegląd najlepszych filmów 2012 stworzony przez Małgorzatę Sadowską.

2. Na stronie PortalFilmowy.pl znajdziemy cały zestaw blogów poświęconych filmowi.

Autorami blogów są aktorzy, reżyserzy, krytycy filmowi, m.in. Tomasz Raczek, Jerzy Gruza i (polecam) Jerzy Płażewski.

Zwłaszcza blog Płażewskiego i ‚Pamiętnik moich filmów” jest godny polecenie ze względu na autora oraz filmy, o których pisze.

3. A na koniec blog Romana Sowy, współpracującego z Filmoteką Szkolną, pracownika Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach, filia w Skarżysku-Kamiennej.

Blog nosi tytuł „Edukacja filmowa w wolnym dostępie” i faktycznie tym jest. Autor zbiera z sieci materiały dotyczące edukacji filmowej, które mogą się przydać nauczycielom i pedagogom pracującym z filmem na swoich zajęciach.

A jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o zainteresowaniach uczniów związanych z filmem, zapraszam do odwiedzenia filmowych blogów uczniowskich na platformie Ceo (http://blogiceo.nq.pl/)

To jest tylko krótka lista możliwości.

A czy wy czytać filmowe blogi? A jeżeli tak, to które i dlaczego?

pozdrowienia z blogosfery

Ola Czetwertyńska

 

Leave a Reply

 

*

CommentLuv badge
css.php