Młodzi w Akcji!

Jak zachęcić młodzież do pracy z filmem?

Najlepiej, gdy robią to sami młodzi, dzieląc się swoimi pomysłami w realizacji projektów filmowych. Taki właśnie charakter miało spotkanie w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach, podczas którego uczniowie Katolickiego LO im. św. Stanisława Kostki wymieniali  się doświadczeniami z kolegami z innych szkół ponadgimnazjalnych.

Opowiadali  o radości twórczej i dobrej zabawie, jaka towarzyszyła im w przygodzie tworzenia własnego filmu. Odpowiadali także na pytania kolegów o tym, jak rodzi się scenariusz, jakie trudności czyhają na planie filmowym i jakie tajniki kryje żmudna sztuka montowania. Zaprezentowali trzy krótkie etiudy filmowe, które powstały w związku z konkursami Filmoteki Szkolnej.

Prezentacja slajdów z ubiegłorocznego Festiwalu Filmoteki Szkolnej, w której mieli okazję uczestniczyć, stanowiła zachętę dla uczestników spotkania do udziału w projektach filmoteki. Zdjęcia z wieloma reżyserami i aktorami stanowiły nie lada atrakcję oraz oddawały klimat ekscytującego spotkania miłośników X Muzy. Ponadto uczniowie radzili, jak można pogłębić swą wiedzę teoretyczną o filmie: zachęcali do udziału w kursie internetowym filmoteki, Wirtualnym Festiwalu i do zorganizowania szkolnego DKF-u.

Anna Karp

Zdjęcia ze spotkania:

Leave a Reply

 

*

CommentLuv badge
css.php