Legalna Kultura wspiera nauczycieli

Projekt Legalna Kultura to  kampania społeczna, która promuje korzystanie z legalnych źródeł kultury. Na stronie internetowej www.legalnakultura.pl można znaleźć dużo informacji  na temat możliwości wykorzystywania różnych źródeł kultury. Legalna Kultura tworzy również bazę legalnych źródeł kultury i wspiera powstawanie nowych. Jest obecna podczas największych wydarzeń kulturalnych w Polsce  oraz organizuje warsztaty edukacyjne, których celem budowanie świadomości odbiorców kultury w cyfrowej rzeczywistości. Promocję legalnej kultury można zaobserwować w kinach i telewizji, w prasie, radiu, internecie oraz na cyfrowych nośnikach w autobusach i w metrze.

Nauczyciele, który przygotowują z młodzieżą filmy na konkurs lub organizują konkursy filmowe, mają często dylematy dotyczące np. wykorzystania muzyki w filmie, wizerunku itp. Również młodzież zadaje takie pytania. Są sytuacje, kiedy takie pytanie nawet się nie pojawiają i zupełnie nieświadomie, często niezgodnie z prawem, dowolny utwór jest wykorzystywany „w celach edukacyjnych”. Kiedy można wykorzystać dzieło twórcy i w jakim stopniu? Jak uzyskać zgodę? Na te, i wiele innych pytań odpowiedzi udzielają przedstawiciele Legalnej Kultury, którzy prowadzą warsztaty edukacyjne dla młodzieży i nauczycieli. Podczas warsztatów można skonsultować daną sytuację z prawnikiem.

Fundacja Legalna Kultura współpracuje z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Przedstawiciele Fundacji przyjeżdżają na zaproszenie na warsztaty. W marcu takie warsztaty odbędą się w Janowie Lubelskim. Wkrótce relacja.

Leave a Reply

 

*

CommentLuv badge
css.php