Znalezione w Internecie

Na przeglądaniu Internetu potrafimy spędzić długie godziny. Często jest to jedynie pewna forma rozrywki, relaksu i/lub zabicia czasu. Czasem jednak aktywnie poszukujemy czegoś co jest nam potrzebne. Paradoksalnie najpewniej to, czego potrzebujemy znajdziemy przypadkiem podczas leniwego surfowania, niż wtedy, kiedy jesteśmy faktycznie na takim celu skoncentrowani – ale takie są uroki burzliwego morza informacji jakim jest sieć.

Dziś jednakże udało się nam wyłowić dwie perełki i pragniemy zachęcić do przyjrzenia im się bliżej.

Pierwsza strona to bardzo przydatny i na bieżąco aktualizowany serwis zawierający wszelakie informacje o dostępnych konkursach, między innymi o tych, które interesują nas przede wszystkim – czyli konkursach filmowych. Aktualne Konkursy – Konkursy Filmowe

Zdolni, młodzi filmowcy na pewno znajdą tam coś, co ich zainteresuje, natomiast perspektywa rywalizacji i ewentualnych nagród z pewnością zmobilizuje do działania.

Z kolei druga strona ma już swoje lata i od pewnego czasu dryfuje bez sternika w internetowym morzu informacji. Jest to porzucony niestety i już od kilku lat nieaktualizowany blog. Tym cenniejsze stają się zebrane na nim informacje, gdyż nie wiadomo kiedy całkiem zniknie on z sieci. Niektóre odnośniki już nie działają, jednakże warto poświęcić trochę czasu, by zapoznać się z materiałami zgromadzonymi na blogu FILM W EDUKACJI.

Żeby nie być gołosłownym i zachęcić do dokładniejszego przyjrzenia się tej stronie, poniżej zamieszczamy kilka wybranych linków:

Początki wychowania filmowego

Edukacja filmowa dzieci

Jak wykorzystać film na zajęciach lekcyjnych

Cyfrowe filmy wideo jako narzędzia edukacji

Trudy stanu wojennego – Jak wykorzystać film w edukacji historycznej

Rola filmu i telewizji w popularyzowaniu sztuk pięknych


Edukacja filmowa w zintegrowanej Europie
Filmowa edukacja Apple

Film a zachowania dzieci

Film dydaktyczny na zajęciach z wychowania umysłowego

Film w edukacji szkolnej

Zastosowanie filmu w nauczaniu fizyki

Jeśli w przyszłości celowo, bądź przypadkiem, zdarzy się nam odwiedzić inne strony pomocne w naszych filmowych zmaganiach i pobudzające tę pasję to na pewno się nimi podzielimy.  A może wy też znacie jakieś zakamarki Internetu, którymi chcielibyście się podzielić?

.

Piotr Rzeńca

Leave a Reply

 

*

CommentLuv badge
css.php