Festiwal Moja przestrzeń

Szanowni Miłośnicy filmu,
serdecznie zapraszamy do udziału w I Młodzieżowym Festiwalu Filmowym „Moja przestrzeń”, który organizowany jest przez Miejski Dom Kultury w Olsztynku, Dyskusyjny Klub Filmowy w Zespole Szkół oraz Młodzieżową Radą Miejską w Olsztynku, pod patronatem Filmoteki Szkolnej oraz Burmistrza Olsztynka.
Konkurs adresowany jest do młodzieży szkolnej. Idea zorganizowania festiwalu w naszym regionie zrodziła się podczas III Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie w 2012r. Uświadomiliśmy sobie, że w naszym województwie brakuje imprezy, podczas której młodzi ludzie będą mogli zaprezentować w formie etiudy filmowej, świat bliski swoim doświadczeniom i obserwacjom. Taką możliwość stwarza nasz Festiwal.
Celem naszego konkursu jest inspirowanie młodzieży do twórczej aktywności, uwrażliwienie na problemy codziennego świata i sytuację młodego człowieka w świecie.
Przedmiotem konkursu są krótkie filmy (czas projekcji do 5 minut), w których autorzy opiszą: rzeczywistość szkoły, domu, rodziny, grupy koleżeńskiej, otoczenia. W Olsztynku znajduje się lokalne kino z „ duszą”, z długą historią i szczególnym klimatem. W tym wyjątkowym miejscu odbędzie się 27 września 2013r. Gala Filmowa, podczas której pragniemy zaprezentować jak najszerszej publiczności, ocenione przez jury i widzów, nadesłane projekty filmowe. Planujemy projekcje filmów, spotkania z twórcami filmu, warsztaty filmowe, w tym na temat technologii 3D prowadzone przez profesjonalistów.

Informacja i dokumenty związane z Festiwalem są dostępne na stronie internetowej www.olsztynek.pl w zakładce – Młodzieżowy Festiwal Filmowy „Moja przestrzeń”.

 

 

Leave a Reply

 

*

CommentLuv badge
css.php