Warsztaty operatorskie i montażowe

Młodzież janowskich szkół ponadgimnazjalnych wzięła udział w warsztatach operatorskich i montażowych, które odbyły się 19 i 24 kwietnia 2013 w Janowskim Ośrodku Kultury. W efekcie wspólnej pracy powstał krótki serwis informacyjny oraz promujący go trailer. Podczas warsztatów uczniowie nakręcili scenę balkonową z „Romea i Julii”, wywiad ze znaną modelką oraz reportaż o tajemniczych zaginięciach kinomanów.
Praca na planie filmowym podczas warsztatów operatorskich przyniosła dużą dawkę pozytywnych wrażeń i emocji, a niejednokrotnie wywoływała lawinę śmiechu wśród uczestników. Operatorzy kamery, dziennikarze i aktorzy wcielili się w role profesjonalistów: przygotowywali dialogi, kręcili sceny plenerowe, wykonywali duble i montowali nagrany materiał pod okiem Sławomira Kozyrskiego, motażysty w TVP Lublin. Duże doświadczenie, dobry kontakt z młodzieżą i profesjonalizm prowadzącego wzbudziły w młodzieży motywację do pracy przed kamerą.
Dzięki warsztatom uczniowie poznali specyfikę pracy na planie filmowym, zasady obsługi kamery i profesjonalnego program „Sony Vegas”, który służy do obróbki video i produkcji audio. Ostatni dzień warsztatów zakończył się projekcją serwisu informacyjnego.
Zajęcia dla młodzieży odbyły się dzięki dofinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Emilia Żuber
koordynator projektu

Leave a Reply

 

*

CommentLuv badge
css.php