Poznań w świecie animacji

 

O  braku snu, bólu karku i pleców, ale i niesamowitych przeżyciach mogą mówić wszyscy miłośnicy animacji. Już po raz szósty odbywa się w Poznaniu Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych.

 

YouTube Preview Image

 

Zgłoszono na niego ponad 700 filmów w tym 18 pełnometrażowych z 54 krajów. Do konkursu stanęło 51 filmów krótkometrażowych i 5 pełnometrażowych. Wszystkie można oglądać jeszcze przez pięć dni Festiwalu w kinie Muza lub Nowym Kinie Pałacowym.

Szczerze polecam przeglądy krótkometrażowe, w tym roku ich poziom jest naprawdę wysoki. Znajdą tu dla siebie coś wszyscy, którzy świetnie bawią się  w oparach absurdu, ale i ci, którzy poszukują w filmach głębszych, czasami wręcz filozoficznych przemyśleń. Na zachętę film krótkometrażowy, który mnie osobiście ujął – Head Over Heels, reż T. Reckarta z Wielkiej Brytanii.

 

YouTube Preview Image

 

Tak jak i w poprzednich latach Festiwal obfituje w liczne wydarzenia, m. in. warsztaty: animacji poklatkowej, dźwięku czy tworzenia komiksu, a także retrospektywy filmów z Francji, Rosji oraz oczywiście Polski.

Nie mogłam się oprzeć, żeby nie dołączyć jeszcze jednej animacji z przeglądu filmów francuskich, tym razem wycinankowa – moim zdaniem niesamowita, wręcz ” koronkowa” praca:)

 

YouTube Preview Image

 

Dla niestrudzonych całodniowym programem organizatorzy przygotowali Klub Festiwalowy, w którym codziennie około 22.30 można obejrzeć filmy animowane przy dźwiękach muzyki wykonywanej na żywo przez zespoły z różnych krajów, wczoraj, np. Kottarashky& The Rein Dogs, a o północy ostatni seans filmowy. Na wydarzenia w Klubie Festiwalowym wstęp bezpłatny:)

Szczegółowy program  Festiwalu na stronie:

http://www.animator-festival.com/index.php?lang=PL

Dla nieprzekonanych relacja filmowa z wczorajszego dnia:

 

YouTube Preview Image

 

Mam nadzieję, że zobaczymy się, w którymś z punktów festiwalowych:)

 

Leave a Reply

 

*

CommentLuv badge
css.php